Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 01 03 /14:33

„Ukmergės maniaku“ pramintas Kęstutis Katinas teisiamas ir vėl: nužudė jau antrą kalinį

1996 m. sumušęs, išprievartavęs ir nužudęs iš mokyklos ėjusią nepilnametę, o 2003 m. įkalinimo įstaigoje pasmaugęs kalinį, dabar jau 38-erių metų Kęstutis Katinas ir vėl sėdo į teisiamųjų suolą. Sausio 3 d. Kauno apygardos teisme imta nagrinėti dar vieno nuteistojo nužudymo byla. Žmogžudystės metodas nepasikeitė – ukmergiškio auka ir vėl pasmaugta. Šįkart – chalato diržu.
Andrius Marcinkevičius ir Kęstutis Katinas
Andrius Marcinkevičius ir Kęstutis Katinas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

K.Katinas kaltinamas tuo, kad Kybartų pataisos namuose atlikdamas laisvės atėmimo bausmę, 2015 m. rugpjūčio 28 d. baudos izoliatoriaus kameroje priėjo prie toje pačioje kameroje buvusio nuteistojo Vaido Milaševičiaus iš nugaros ir stipriai suspaudė jo kaklą per sulenktą alkūnę.

Tokiu būdu jis atliko smaugimo veiksmus, o jam tai padaryti padėjo į pagalbą pakviestas, už plėšimą ir viešosios tvarkos pažeidimą laisvės atėmimo bausmę atliekantis 27-erių metų bendras Andrius Marcinkevičius. Šis padėjo laikyti užpultojo rankas.

Užnėrę medžiaginį chalato diržą jie kartu nužudė trisdešimtmetį to paties likimo draugą.

Nužudytasis buvo nuteistas už žmogžudystę, jam buvo paskirta dešimties metų nelaisvės bausmė.

Apklausti nuotoliniu būdu

Antradienį vykusiame bylos nagrinėjime kaltinamieji dalyvavo nuotolinio ryšio pagalba, į Kauno apygardos teismą jie nebuvo pristatyti. Tarpusavyje jie juokavo, atrodė gerai nusiteikę. K.Katinas šaipėsi iš bendro šukuosenos, tikino, kad visus kalinčius reikėtų apklausti nuotoliniu būdu – taip taupomi valstybės pinigai. A.Marcinkevičius buvo kiek rimtesnis.

12 klasių baigęs K.Katinas savo kaltę pripažino iš esmės. Tikina besigailintis dėl padaryto nusikaltimo, nes laisvė buvo jau čia pat, tikrai neplanavo kažko žudyti. Bet karštakošiškumas pakišo koją.

12 klasių baigęs K.Katinas savo kaltę pripažino iš esmės. Tikina besigailintis dėl padaryto nusikaltimo, nes laisvė buvo jau čia pat (2018 m. turėjo išeiti į laivę – aut. past.), tikrai neplanavo kažko žudyti. Bet karštakošiškumas pakišo koją. „Taip, esu psichas, bet ligom nesergu“, – paaiškino kaltinamasis.

„Įvyko konfliktas ir tiek. Jis tęsėsi kurį laiką. Dėl skolų už „suveiktus“ narkotikus, sukčiavimo. Nukentėjęs nuo jo buvau ne aš vienas. Buvome kartą ir apsistumdę. Baudos kameroje buvome penkiese.

Andrius man pasimaišė po akimis. Liepiau padėti palaikyti, nes nebeišlaikiau. Manau, tuomet jis jau buvo miręs – nebesimuistė, prarado sąmonę. Paguldėme jį į lovą, pradėjo gargaliuoti. Kad nekrioktų, uždėjau chalato diržą ant Vaido kaklo, padariau mazgą vienas. Buvau susinervinęs, ištiktas šoko“, – parodymus davė K.Katinas.

„Sėdėjote jau už nužudymą. Vėl nužudėte. Tai kas nors neįtiks kalėjime, vėl žudysite?“ – paklausė K.Katino teisėjas.

Šis atsakė, kad įkalinimo įstaigoje sėdėjo jau kurį laiką ir nieko nebuvo nužudęs. Ši žmogžudystė – besikaupusio pykčio pasekmė. Iki įvykio kameroje nužudytasis su kaltinamaisiais laiką leido apie dešimt dienų. Kiti nuteistieji kameroje, pasak K.Katino, miegojo. Po nužudymo jis pranešė kameros draugams, ką padaręs. Prisidegė cigaretę.

Vykdė „aukštesniojo“ hierarchijoje paliepimą

Jis patikino, jog iš anksto su bendru nebuvo susitaręs įvykdyti žmogžudystės. A.Marcinkevičiaus jis ne prašęs padėti, o liepęs prilaikyti užpultąjį. Tiesa, pirminiuose parodymuose K.Katinas buvo prisipažinęs, jog A.Marcinkevičius jam padėjo ant kaklo užrišti kilpą.

„Kalėjime yra nerašytos taisyklės. Jei tu esi žemesnėje kastoje ir tau liepia kažką daryti asmuo, esantis aukštesnėje, privalai daryti. Ypač jei dar jo prisibijai“, – teigė K.Katinas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Katinas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Katinas

A.Marcinkevičius kilęs iš Prienų, baigęs 12 klasių, kurį laiką gyveno Ispanijoje. Pastarąjį kartą jis teistas prieš keletą mėnesių, 2016 m. pabaigoje, už sukčiavimą. Įkalinimo įstaigoje atsidūrė po 2012 m. teismo nuosprendžio. Ir antrasis kaltinamasis savo kaltę pripažino.

„Buvau antrajame lovos aukšte. Tik padėjau Vaidą paguldyti į lovą. Buvau išsigandęs, šoke buvau. Dariau viską iš išgąsčio. Neliečiau diržo. Galbūt tik ištraukiau jį iš chalato“, – tikino A.Marcinkevičius, prisipažinęs, jog po įvykio užsirūkė kartu su K.Katinu.

A.Marcinkevičius tikino su nužudytuoju gerai sugyvenęs, kartu gyvenęs pataisos namuose. Tačiau prasidėjus įvykiams, padėti negalėjo – bijojo K.Katino.

„Bijojote Katino?“, – perklausė teisėjas.

Kaltinamasis linktelėjo. Teisėjo paklaustas, kodėl jis nebėgo pabelsti į duris ir iškviesti pareigūnų, šis atsakė, jog buvo kitoje kameros pusėje.

Pasak bylos prokuroro, A.Marcinkevičius anksčiau yra teistas net 14 kartų.

Nukentėjusysis, nužudytojo brolis, civilinio ieškinio nepareiškė. Teismui jis tikino, jog iš pradžių buvo manoma, jog jo brolis nusižudė – rasta kilpa ant kaklo. Vėliau pasiekė informacija, jog du kaltinamieji prisipažino jį nužudę.

„Su broliu tik buvome palaidoję tėtį. Tuomet jį paskutinį kartą ir mačiau. Pataisos namuose jo nelankiau. Jis buvo paskutinis likęs gyvas mano artimasis. Mūsų mama taip pat buvo nužudyta“, – teisme teigė nužudytojo brolis.

Prieš tai žudė ne kartą

1996 m. K.Katinas pagarsėjo tuo, kad įvykdė vieną žiauriausių to meto nusikaltimų ir buvo pramintas „Ukmergės maniaku“.

Dar būdamas nepilnametis jis girtas užpuolė iš mokyklos ėjusią pažįstamą mergaitę, ją sumušė, išžagino, o vėliau pasmaugė. Paaiškėjo, kad tai buvo ne vienintelė auka – jis išžagino ir bandė nužudyti dar vieną moterį.

Už tai K.Katinas buvo nuteistas 10 metų kalėti.

Sėdėdamas Alytaus griežto režimo pataisos darbų kolonijoje jis dar kartą atėmė žmogaus gyvybę: su dviem bendrais pasmaugė už mažametės išžaginimą teistą asmenį. 2003 m., prieš pat paskelbiant nuosprendį, K.Katinas bandė pats žudytis, tačiau planas neišdegė.

Kauno apygardos teismas jį nuteisė kalėti 17 metų. Dėl savo poelgio nuteistasis nesigailėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius