Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 29d. 15:38

Ukrainietę vedusio klaipėdiečio šeimos „verslas“: žmonos tautietę pardavinėdavo kaip lėlę

Prostitutės „darbavosi“ Klaipėdoje ir Vilniuje – išnuomotuose butuose.
Klaipėdos VPK nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Pelnas iš užsienietės prostitucijos sutuoktiniams virto solidžiomis baudomis, pažymima Lietuvos Respublikos prokuratūros antradienį paviešintame pranešime.

Gruodžio 28 dieną teismas sutuoktinius iš Klaipėdos pripažino kaltais dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos, veikiant bendrininkų grupėje. Nuteistieji per pusmetį privalės į valstybės biudžetą sumokėti beveik 10 tūkst. eurų baudą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, neteisėta veikla užsiėmė klaipėdietis Vladislavas Polito ir jo žmona, Ukrainos pilietė Kristina Kolisnichenko. Buvo nustatyta, kad šių metų pradžioje jie organizavo pažįstamos Ukrainos pilietės atvykimą į Lietuvą, kur ji ėmė verstis prostitucija.

Nuteisti sutuoktiniai per pusmetį privalės į valstybės biudžetą sumokėti beveik 10 tūkst. eurų baudą.

Pareigūnų tyrimo metu surinktais duomenimis, kaltinamieji įvairiuose skelbimų portaluose skelbė apie teikiamas seksualines paslaugas, telefonu priiminėjo užsakymus, o užsienietė vertėsi prostitucija. Tam tikslui kelioms dienoms būdavo išnuomojamas butas vis kituose Lietuvos miestuose. Pusę už vertimąsi prostitucija gaunamų pinigų užsienietė atiduodavo klaipėdiečių porai.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Aurelijaus Navicko. Anot ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro A.Navicko, kaltinamieji savo kaltę visiškai pripažino. Jie sutiko su siūlymu procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu. „Tokiu būdu būna išvengiama teisminio nagrinėjimo, o bausmė sumažinama trečdaliu“, – pranešime cituojamas prokuroras.

Prokuroras A.Navickas kreipėsi su pareiškimu į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu. Prokuroras siūlė abiem kaltinamiesiems skirti po galutinę 4 tūkst. 800 eurų dydžio baudą bei konfiskuoti 700 eurų, gautų už sąvadavimą.

Gruodžio 28 dieną Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas, išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą, abu teisiamuosius pripažino kaltais. Jiems skirtas 4 tūkst. 800 eurų dydžio baudas teismas įpareigojo sumokėti per 6 mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat bus konfiskuoti 700 eurų, kurie buvo gauti iš nusikalstamos veiklos.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min