Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Ukrainietės padedamas Šri Lankos pilietis bandė nelegaliai išvykti į Lenkiją

Ukrainietė, pasinaudodama pavežėjo paslaugomis, mėgino iš Marijampolės į Lenkiją neteisėtai nugabenti Šri Lankos pilietį – šis ketino vykti toliau į Vakarų Europą.
VSAT nuotr.
VSAT nuotr.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), trečiadienio rytą prie patruliuojančių pasieniečių, kelyje Marijampolė-Suvalkai, stabtelėjo automobilis „Toyota“ lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Jį vairavęs 59 metų lietuvis, VSAT pareigūnus informavo apie vežamus du įtartinus keleivius.

Kalvarijos pasieniečiams pavyko išsiaiškinti, kad tai yra 27 metų Ukrainos pilietė ir 34 metų vyras iš Šri Lankos. Pastarasis VSAT pareigūnams pateikė Latvijos Užsieniečių registracijos centro pažymėjimą.

Paaiškėjo, kad jis yra pasiprašęs prieglobsčio Latvijoje, todėl, kol nagrinėjamas jo prašymas, neturėjo teisės iš ten išvykti. Išsiaiškinus įvykio aplinkybes, sulaikytas migrantas bus perduotas Latvijos pasieniečiams.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog Šri Lankos pilietis į Latviją pateko neteisėtai kirtęs sieną iš Baltarusijos. Pasinaudodamas Ukrainos pilietės paslaugomis, jis iš Latvijos per Lietuvą ir Lenkiją planavo pasiekti vieną iš Vakarų Europos valstybių.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokią nusikalstamą veiką numatoma bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Ukrainos pilietei trečiadienį buvo paskirta kardomoji priemonė – užstatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius