Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukso nuotykiai teisme ir gyvenime tęsiasi

Daktaras Uksas teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Daktarui V.Uksui teismas yra tapęs antraisiais namais, tačiau į naujausią baudžiamąją bylą vaikščioti jis esą neturi sveikatos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vis prieštaringesnės reputacijos praeityje garsų mediką šįkart bus bandoma teisti už tai, kad melagingai apkaltino kaimyną buto durų padegimu.

Antradienį Vilniaus 1-ojo apylinkės teismo teisėjas Alenas Piesliakas jau antrą sykį negalėjo nagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje kaltinamasis yra Vladislavas Uksas. Šis 51 metų vilnietis yra praeityje garsus medikas ir buvęs kandidatas į Seimą, tačiau pastaruoju metu gyvenime jis turi rimtų problemų ir vis įsivelia į keisčiausius nuotykius (žr. susijusius straipsnius.). Vienas įspūdingiausių nutikimų: V.Uksas neblaivus įkliuvo vairuojantis autobusiuką su švyturėliais ir prisistatė kontržvalgybos karininku, nors niekada net nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo.

Šįkart V.Uksą žadama teisti už tai, kad jis pranešė policijai apie nebūtą nusikaltimą, o Vilniaus rajono apylinkės prokuratūros atstovams pateikė melagingą informaciją.

Pernai rudenį V.Uksas gyveno pas vieną moterį Vilniaus rajone ir įskundė kaimyną, esą pastarasis padegė buto duris. Pareiškėjas nurodė konkrečius laikus – lapkričio 11 dienos 3 val. ir lapkričio 12 dienos 00.15 val.

Tačiau labai greitai išaiškėjo, kad jokio durų padegimo nebuvo, šį faktą patvirtino ir pati būsto šeimininkė, beje, netrukus griežtai išprašiusį nuobodžiauti neleidžiantį gyvenimo draugą.

Baudžiamojo kodekso 236 straipsnis, kuriame kalbama apie melagingą įskundimą ar pranešimą apie nebūtą nusikaltimą, numato: „Tas, kas melagingai įskundė įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, nekaltą asmenį kaip padariusį nusikalstamą veiką, jeigu dėl to šis asmuo pradėtas persekioti, arba pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

15min.lt žiniomis, V.Uksui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė ir už kitus išpuolių, nes teisėsauga yra gavusi duomenų apie buvusios jo gyvenimo draugės bei pastarosios artimųjų terorizavimą.Už melagingą pranešimą apie nusikaltimą V.Uksui gresia iki dvejų metų nelaisvės.

Teigiama, jog moters buvusiam sutuoktiniui vyriškis į pašto dėžutę įmetė narkotikus primenančios medžiagos ir pranešė apie tai policijai. Reaguodami į šį pranešimą, kaukėti pareigūnai su tarnybiniais šunimis surengė atitinkamą „narkomafijos triuškinimo“ operaciją.

Kitą sykį moteriai buvo pranešta, esą mirė į užsienį išvykęs jos sūnus, tačiau netrukus taip pat paaiškėjo, jog tai tebuvo piktavalio nevykęs pokštas.

Prieš šio antradienio posėdį teismui buvo pateiktas dokumentas, jog nuo birželio 4 dienos V.Uksas gydomas vienos ligoninės dienos stacionare, jam diagnozuota kojos giliųjų venų trombozė. Teismas tikrins, ar taip iš tiesų ir yra. Tačiau šiandien bylos nagrinėjimą teisėjas A.Piesliakas buvo priverstas atidėti iki liepos 8 dienos.

Nesėkmingas buvo ir gegužės 17-osios bandymas surengti posėdį šioje byloje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Nuotykiai Padegimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min