Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uostamiesčio bendrovės vadovai iš kasos savo reikmėms paėmė 3,5 milijono litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos ekonominių nusikaltimų tyrėjai baigė bylą dėl apgaule įgyto didelės vertės turto.

Klaipėdos AVPK NTB Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus ir Klaipėdos apygardos prokuratūros antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uždarosios akcinės bendrovės atsakingi asmenys įtariami padarę nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 183 str. 2d., 182 str. 2d., 222 str. 1d., 300 str. 1d.

Tyrimo metu nustatyta, kad L.A., būdama uždarosios akcinės bendrovės, registruotos Klaipėdoje, vienintele akcininke, o 2010-2013 laikotarpiu – direktore ir kasininke, disponuodama bendrovės kasoje esančiais grynaisiais pinigais, iš anksto susitarusi ir veikdama bendrai grupėje su UAB faktiniu vadovu M.H., su juo pasisavino bendrovės kasoje buvusias pinigines lėšas – daugiau nei 3,5 milijono litų.

Be to, tie patys asmenys apgaule įgijo didelės vertės svetimą turtą.

L.A., veikdama bendrai su UAB faktiniu vadovu M.H., turėdami tikslą tyčia apgaule UAB naudai įgyti didelės vertės svetimą turtą, 2012 metais, žinodami, kad  UAB neturi pakankamo kiekio metalo laužo ir negalės įvykdyti įsipareigojimų, pasirašė su užsienio įmone pirkimo – pardavimo sutartį bei įsipareigojo patiekti plieno laužo už 207 000 JAV dolerių. Bendrovė gavo 62 235 JAV dolerių avansą, tačiau įsipareigojimų nevykdė, metalo laužo įmonei nepristatė, pinigų (160 995,72 Lt) negrąžino, nors turėjo piniginių lėšų ir galėjo padengti kreditinį įsiskolinimą.

Be to, L. A. įtariama apgaulingai tvarkiusi buhalterinę apskaitą, todėl negalima iš dalies nustatyti įmonės veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. L.A., būdama UAB direktore ir kasininke, buhalterinei apskaitai  pateikė sutartis su fiziniais asmenimis dėl metalo laužo pardavimo, kuriose nurodyti neteisingi duomenys apie parduoto metalo laužo kiekį ir kasos išlaidų orderius su nurodytomis neteisingomis pinigų išmokėjimų sumomis, bei pateikė suklastotus dokumentus apie faktiškai neįvykusias ūkines operacijas – metalo laužo supirkimą ir pinigų išmokėjimą. Dalis šių sutarčių buvo suklastotos.

Byla kaltinamuoju aktu perduota teismui, rašoma Klaipėdos apskrities VPK atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min