Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 11d. 12:31

Uostamiestyje sulaikyti suvalkiečiai, vykę į Prancūziją vogti mašinų

Uostamiestyje sulaikyti suvalkiečiai, vykę į Prancūziją vogti mašinų
VPK nuotr. / Uostamiestyje sulaikyti suvalkiečiai, vykę į Prancūziją vogti mašinų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus (VPK NTB APGTS) pareigūnai atskleidė dar 2008 metais įvykdytą keleivinio autobuso MAN vagystę.

Be to, tyrėjai atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą – dėl neteisėto disponavimo suklastotais dokumentais. Įtariama, kad juos buvo planuota panaudoti nusikalstamai veikai užsienyje vykdyti.

2009-ųjų Naujųjų metų išvakarėse į uostamiesčio teisėsaugininkus kreipėsi vienos individualios įmonės savininkas, kuris pranešė apie keleivinio autobuso MAN vagystę. Apie 70 tūkst. litų įvertintas autobusas buvo pavogtas iš vienos bendrovės, esančios Šilutės pl., teritorijos. Tą pačią dieną eismo įvykio metu apgadintas autobusas surastas Liepojos gatvėje.

APGTS pareigūnai išaiškino šį nusikaltimą. Įtarimai dėl didelės vertės svetimo turto vagystės pareikšti 2003 metais už vairavimą esant apsvaigus nuo alkoholio teistam klaipėdiškiui.

Beje, anksčiau autobuso vairuotu dirbęs įtariamasis nusikaltimo padarymo metu taip pat buvo neblaivus. Jis paaiškino, kad pavogė autobusą, norėdamas juo nuvykti į namus, esančius šiaurinėje miesto dalyje, tačiau Liepojos g. nesuvaldė transporto priemonės ir atsitrenkė į medį. Vyriškiui paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Lietuvos Respublikos baudžiaojo kodekso 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto vagystę numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

Šių metų spalio pabaigoje Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai sustabdė automobilį, kuriuo Tarptautinės jūrų perkėlos link važiavo du anksčiau teisti ir niekur nedirbantys vaikinai.

Į Prancūziją keliaujančių marijampoliečių automobilyje muitininkai aptiko Lietuvoje registruotos transporto priemonės valstybinius numerio ženklus, suklastotus transporto priemonių registracijos liudijimus bei įrangą, skirtą automobilių varikliams užvesti ir transporto priemonių sekimo prietaisams atjungti.

Vienam sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo suklastotais dokumentais ir paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Lietuvos Respublikos baudžiaojo kodekso  300 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą suklastotais dokumentais numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min