TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Utenoje miesto kamerų vaizdus stebintys neįgalieji pagerino policijos operatyvumo rodiklius

Vaizdo stebėjimo kamera Druskininkuose
Antano Bubnelio nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate Utenos miesto vaizdo kamerų stebėjimą šių metų vasario 23 d. pradėjo vykdyti neįgalumą turintys asmenys, kurie akylai stebi ir fiksuoja miesto viešose erdvėse daromus teisės pažeidimus.

Vaizdas stebimas per 12 Utenos mieste įrengtų vaizdo kamerų. Pastebėję vykdomus pažeidimus, darbuotojai praneša budėtojams, kurie praneša patruliuojantiems pareigūnams, esantiems arčiausiai pastebėtos pažeidimo vietos. Tokiu būdu užtikrinamas operatyvus reagavimas ir bendradarbiavimas, siekiant apsaugoti visuomenės turtą. 

Nuo stebėjimo pradžios įdarbinti asmenys Utenos miesto vaizdo kameromis užfiksavo net 58 teisės pažeidimus, kurių didžiąją dalį sudaro Kelių eismo taisyklių pažeidimai (39), t. y. kuomet neatsakingi ir neturintys tam teisės vairuotojai stato automobilius neįgaliesiems skirtose vietose.

Taip pat užfiksuota 12 alkoholio vartojimo viešose vietose atvejų. Tokie pažeidimai dažniausiai yra fiksuojami miesto parkuose.

Miestą stebintys darbuotojai pranešė apie 4 autoįvykius ir 2 viešosios tvarkos pažeidimus (šiukšlinimas viešose vietose).

Policijos departamento teigimu, svarbu išskirti tai, jog darbuotojai fiksuoja ne tik vykdomus pažeidimus, bet lieka maloniai nustebinti policijos operatyvumu ir geranoriškumu. Miestą stebinčią darbuotoją maloniai nuteikė per kameras pamatytas vaizdas, kada vienoje sankryžoje sugedo automobilis, o netrukus prisistatę policijos pareigūnai padėjo nustumti automobilį į šoną, kad šis netrukdytų eismui.

Primename, kad neįgalieji miesto stebėjimą vykdo pagal pasirašytą trišalį susitarimą tarp Utenos rajono savivaldybės administracijos, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir UAB „Lyderio grupė“. Sutartimi siekiama ne tik saugesnės aplinkos, bet ir neįgaliųjų integracijos į visuomenę, efektyvesnės investicijos į Utenoje veikiančias vaizdo kameras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min