TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kraupią avariją sukėlęs Utenos kelių erelis Mantas Šironas bus teisiamas už piktybinę trigubą žmogžudystę

Avarija Utenoje
Deivido Vyšniausko nuotr. / Avarija Utenoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenoje tris žmones užmušęs neblaivus vairuotojas Mantas Šironas kaltinamas ne tragiškos avarijos sukėlimu, o tyčiniu trijų žmonių nužudymu. Nelaimė įvyko kovo mėnesį, kai Utenoje girtas nuo policijos pareigūnų bėgęs 25 metų vairuotojas sankryžoje, išvažiavęs iš šalutinės gatvės, susidūrė su taksi automobiliu „Renault Megane“. Žuvo taksi vairuotojas ir dvi pensinio amžiaus keleivės.

Šioje byloje bene pirmą kartą Panevėžio apygardos teisinėje praktikoje kaltinimai dėl dramatiškų tyčia sukelto įvykio padarinių kvalifikuojami kaip nusikaltimai žmogaus gyvybei ir sveikatai, t. y. dėl tyčinio dviejų ar daugiau žmonių nužudymo ir nesunkių sveikatos sutrikdymų.

Prokuroras atskleidė, kad Mantas Šironas Utenos gatvėmis skriejo maždaug 130km/val. greičiu, kirto kelias pagrindines gatves net nepristabdydamas, o trečioje sankryžoje rėžėsi į taksi automobilį, kuriuo važiavo vairuotojas ir dvi keleivės.

Automobiliai susidūrė esant itin dideliam „Audi“ greičiui. Būtent visa kaltinamojo veiksmų seka ir sukėlė tokias pasekmes, todėl byla ir buvo perkvalifuota.

„Atsižvelgę į visas šio ypatingo įvykio aplinkybes, ikiteisminį tyrimą perkvalifikavome pagal kitą nusikaltamą veiką – trijų žmonių nužudymą ir dviejų nesunkų sveikatos sutrikdymą. Tyrimą pabaigėme pakankamai greitai. Šiandien yra surašytas kaltinamasis aktas ir byla keliauja į teismą. Šis atvejis skiriasi nuo kitų visa seka kaltinamojo veiksmų. Nuo girtavimo išvakarėse, važinėjimo automobiliu, nepaklusimo pareigūnams jį stabdant, siekimo išvengti sulaikymo iki važinėjimo dideliu greičiu gatvėmis ir kraupios avarijos“, – sakė Donatas Skrebiškis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Donatas Skrebiškis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Donatas Skrebiškis

Įtarimą sukėlė stovėjimas neleistinoje vietoje ir tamsinti langai

Utenos apskrities VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas tvirtino, kad kompanija išvakarėse šventė vieno iš jaunuolių gimtadienį. Kompanija lėbavo Kuktiškių miestelyje. Dauguma gimtadienio dalyvių iš ten ir kilę.

Pasak viršininko, penkių jaunuolių kompanija važiavo į Uteną, tačiau kokiu tikslu ten vykta – avarijos dalyviai neatskleidė. Pusė jų net neprisiminė, kad apskritai važiavo.

Pareigūnams automobilis „Audi“ įtarimą sukėlė tuomet, kai kompanija sustojo prie bankomato, greta prekybos centro „Senukai“. Automobilis tamsintais langais buvo paliktas prie geltonos linijos.

Deivido Vyšniausko nuotr./Avarija Utenoje
Deivido Vyšniausko nuotr./Avarija Utenoje

J.Basanavičiaus gatvėje patruliavęs ekipažas pravažiavo pro vaikinus. Kompanija pareigūnams sukėlė įtarimą, tad buvo nuspręsta įsukti į aikštelę ir automobilį patikrinti.

Nors pareigūnai prie vaikinų artėjo be įjungtų švyturėlių, vos pastebėjęs policiją „Audi“ ekipažas spruko iš aikštelės. Prasidėjusios gaudynės tęsėsi vos porą kilometrų, kai kirtęs dvi sankryžas, trečioje Mantas Šironas rėžėsi į taksi.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Vytautas Vaiškūnas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Vytautas Vaiškūnas

Vytautas Vaiškūnas tvirtina, kad pareigūnai, bandę stabdyti sprunktantį ekipažą, tą darė teisėtai.

„Pareigūnai vykdė savo teisėtą veiklą. Tam ir yra policija. Tam yra automobiliai su išskirtinėmis spalvomis. Valstybė tam mums ir suteikė administracinius įgaliojimus. Automobilio persekiojimą pradėję pareigūnai apie tai pranešė operatyvaus valdymo skyriui. Į pagalbą pareigūnams jau skubėjo ir antras policijos ekipažas, kuris nuo avarijos vietos buvo nutolęs per porą kilometrų“, – sakė V.Vaiškūnas.

Pagarsėjęs kelių erelis

Prokuratūros duomenimis, avariją sukėlęs ir tris žmones pražudęs Mantas Šironas Lietuvoje oficialiai nedirbo, kažkuriuo metu uždarbiavo užsienyje.

Kaltinamuoju tapęs vaikinas nuo 2006-ųjų metų yra baustas net 20 kartų. Iš jų 15 kartų M.Šironas baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau lemtingo įvykio dieną jaunuolis vairuotojo pažymėjimą turėjo.

Pasak prokuroro D.Skrebiškio, M.Šironui pareiškus įtarimą dėl eismo įvykio, sukėlusio kelių asmenų mirtį, jis kaltę pripažino, tačiau veiką perkvalifikavus į nužudymą, jis su savo kalte nebesutinka ir nurodo, kad yra kaltas tik dėl eismo įvykio.

M.Šironas ir toliau lieka suimtas. Jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams iki rugpjūčio 19 dienos. 

Baudžiamasis kodeksas už dviejų ar daugiau žmonių nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min