TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už 200 litų kyšį ūkininkas nubaustas daugiau nei pusantro tūkstančio litų bauda

Lipdukas „Aš neimu kyšio“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lipdukas „Aš neimu kyšio“
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio rajono apylinkės teismas 46 metų anykštėną A.Ž. pripažino kaltu dėl pareigūnų papirkimo ir paskyrė šešių šimtų 50 litų baudą, prokurorė buvo prašiusi teisiamąjį nubausti griežčiau – skirti vieno tūkstančio 560 litų baudą.

Anglijoje ūkininko įmonėje dirbantis A.Ž. buvo sulaikytas spalio 26-osios naktį apsvaigęs nuo alkoholio ir atgabentas į Anykščių rajono policijos komisariatą. Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio pareigūnas surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą už tai, kad A.Ž. viešoje vietoje pasirodė girtas. Pažeidėjas paprašė suplėšyti surašytą administracinės teisės pažeidimo protokolą ir į stalčių įdėjo 200 litų kupiūrą. Įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės, kyšio davėjas pinigų neatsiėmė.

Papirkimu kaltintam asmeniui buvo prašoma paskirti baudą pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 2 dalyje numatytą atsakomybę – bausmes už kyšio davimą, siekiant neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus.

„Ne vienerių metų teisinė praktika rodo, kad siekimai papirkti šio rajono policijos komisariato pareigūnus keliais šimtais ar net tūkstančiu litų paprastai būna nesėkmingi, ir asmenys, besitikintys kyšio davimu išsisukti nuo administracinės atsakomybės, sulaukia baudžiamosios atsakomybės. Šiemet Anykščiuose dirbantys prokurorai perdavė teismui septynias su pareigūnų papirkimais susijusias nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąsias bylas“,- pranešime spaudai teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ričardas Juozainis, dirbantis Anykščiuose.

Už siekimą papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių arba iki penkerių metų, už  didesnės vertės negu 250 MGL kyšį baudžiama laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min