Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 5d. 16:07

Už 27 nusikalstamas telefoninio sukčiaus veikas siūloma 6 metų laisvės atėmimo bausmė

Telefoninis sukčius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Telefoninis sukčius

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė, palaikanti valstybinį kaltinimą miesto apylinkės teisme nagrinėjant nusikaltimų nuosavybei, valstybės tarnautojo veiklai ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, 27 nusikalstamas veikas padariusiam sukčiautojui telefonu – 21 metų R. M. pasiūlė skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Panevėžio rajono Uliūnų kaimo 21 metų gyventojas R.M. buvo kaltinamas kartu su bendrininkais apgaule užvaldęs svetimą turtą, pasisavinęs pareigūno vardą, neteisėtai disponavęs svetima mokėjimo kortele, jos duomenimis ir juos panaudojęs.

Trisdešimt tris tūkstančius litų išviliojęs iš 12 nukentėjusiųjų R.M. buvo sulaikytas pernai spalio 21 d. gavus informaciją, kad iš vienos priemiestyje gyvenančios panevėžietės kėsinamasi išvilioti pinigus už pramanytą gresiančią baudžiamąją atsakomybę jos šeimos nariui.

Už įtariamą analogišką nusikalstamą veiką – sukčiavimą telefonu prieš mėnesį – pernai rugsėjį R.M. jau buvo suimtas 10 dienų, nors prokurorai sulaikytajam prašė skirti kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė teigia, kad pareigūnais apsimetę sukčiautojai, manipuliuodami pagyvenusių žmonių jausmais, dažnai išvilioja iš jų nemenkas sumas pinigų, sutaupytų sunkiam gyvenimo atvejui, nukentėjusieji net patiki sukčiautojams savo elektronines mokėjimo korteles su naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis. Apie tokių sukčiautojų padarytus ir ištirtus nusikaltimus, teismui perduotas bylas ir paskirtas bausmes visuomenei yra pateikiama informacija, tačiau nukenčiančių dėl savo nepagrįsto patiklumo žmonių nemažėja.

Šioje byloje nuo pareigūnais apsimetusių sukčių nukentėję panevėžiečiai prisipažino, kad už jų artimiesiems gresiančią pramanytą baudžiamąją atsakomybę arba jų padarytos žalos atlyginimui buvo reikalaujama sumokėti dešimtis ir daugiau tūkstančių litų. Nusikaltėliams išvilioti pasisekdavo kiek mažiau, nors tokiais atvejais nukentėjusieji būdavo pasiryžę pakloti paskutines santaupas – net po keletą tūkstančių litų ir ne vieną kartą.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų arba aštuonerių metų, už pareigūno vardo pasisavinimą – bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min