TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už amerikietiškas prekes neegzistuojančiai įmonei „atsiskaitė“ grynaisiais iš įmonės kasos

Mokesčiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mokesčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per 800 tūkst. litų grynųjų iš įmonės kasos pasiėmęs savininkas ir „sumokėjęs“ už prekes JAV neegzistuojančiai įmonei, valstybės biudžetą privalės papildyti daugiau kaip 286 tūkst. litų mokesčių ir delspinigių.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad siekdama stabdyti šešėlinės ekonomikos plitimą nustato atvejų, kai vadovai iš įmonių kasų pasiima dideles pinigų sumas ir jas naudoja neapskaitytiems sandoriams bei atsiskaitymams.

„Neribotam laikotarpiui iš kasos didžiules grynųjų pinigų sumas išsiėmę įmonių vadovai teisinasi, jog už jas neva bus perkamos paslaugos ar prekės, – sako Vilniaus AVMI III patikrinimų skyriaus vedėja Audronė Bučinskienė. – Tačiau iš tiesų šios grynosios lėšos tampa šešėliniais pinigais, siekiant išmokėti atlyginimus vokeliuose, sudaryti nelegalius sandėrius ir pan.“

Kaip pasakoja A.Bučinskienė, neseniai Vilniaus AVMI pareigūnai, tikrinę vieną sostinės individualiąją įmonę, nustatė, jog jos savininkas iš kasos išsiėmė daugiau nei 800 tūkst. litų neva apmokėti už gautas prekes vienai JAV registruotai įmonei. Tačiau Amerikos vidaus pajamų tarnyba informavo, kad ši įmonė mokesčių mokėtojų registre nebuvo įrašyta, niekada realiai neegzistavo ir nesivertė jokiu verslu.

Patikrinimo metu įmonės savininkas nepateikė jokių dokumentų, patvirtinančių grynųjų pinigų mokėjimo JAV registruotoms įmonėms faktą, išskyrus pinigų priėmimo ir perdavimo aktų nepatvirtintas bei juridinės galios neturinčias kopijas.

Pasak A.Bučinskienės, Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) įstatymas numato, kad tais atvejais, kai gyventojas pajamas gauna iš įmonių, įstaigų ir organizacijų ar per jas, pajamų mokestį apskaičiuoja ir sumoka į biudžetą šios įmonės. Taigi šiuo atveju individualiosios įmonės savininkas turėjo sumokėti apie 164 tūkst. litų GPM, tačiau to nepadarė. Tad, be to, jam dar teks sumokėti daugiau kaip 122,4 tūkst. litų delspinigių.

VMI primena, kad liepos pabaigoje mokesčių administratoriaus siūlymu Vyriausybė patvirtino Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų taisyklių pataisas, pagal kurias visi ūkio subjektams atskaitingi asmenys turės atsiskaityti už jiems išmokėtas ar jų gautas ūkio subjektams priklausančias lėšas ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Šios pataisos pasiūlytos siekiant riboti ir kontroliuoti grynųjų pinigų operacijas tarp fizinių ir juridinių asmenų bei kovojant su neapskaityta ekonomika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Mokesčiai Prekė
Parašykite atsiliepimą apie 15min