Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už apgaule pasisavintas bendrovės lėšas dviem panevėžiečiams teks atsakyti baudžiamąja tvarka

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Danutė Baltrušaitytė perdavė nagrinėti teismui nusikaltimų finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – sukčiavimu, dokumentų suklastojimu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu kaltinami du panevėžiečiai – 58 metų A.Š. ir 52 metų R.P.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kaune registruotos uždaros akcinės bendrovės savininkas ir vienintelis akcininkas A.Š. įtariamas sukčiavimu ir apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą – daugiau kaip 396 tūkstančius litų, gautų už statybos ir remonto darbus. Savininkui sukčiauti ir užvaldyti bendrovės turtą padėdavo direktorius R.P., kuris, vykdydamas jo nurodymus, per keletą kartų įvairiomis sumomis perdavė bendrovės kasoje buvusias lėšas – 325 tūkstančius 515 litų.

„Pasipelnyti siekęs savininkas numatė nusikalstamos veikos objektą – apgaulingai tvarkyti bendrovės apskaitą, todėl iš klientų gautų pajamų už atliktus statybos ir remonto darbus neįrašydavo į dokumentus, tyčia pažeisdavo įstatymų nustatytą tvarką ir nurodydavo jos nepaisyti paskirtam vadovui. Už padarytas nusikalstamas veikas, kuriose yra požymių, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo, teks atsakyti baudžiamąja tvarka“,- teigė Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Danutė Baltrušaitytė, įvertinusi ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai, jį kontroliavo ir organizavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai. 

Panevėžio apygardos prokuratūros skyrių prokurorai per tris mėnesius perdavė nagrinėti teismui 45 baudžiamąsias bylas, tarp jų 12 dėl nusikaltimų finansų sistemai, pernai teismui perduotos 35, užpernai – 44 su nusikaltimais finansų sistemai susijusios bylos.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min