Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 8d. 17:31

Už apiplėšimą nuteisti aštuoniolikmetė ir devyniolikmetis

Juozas Vansevičius Šiaulių apylinkės teisme
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių apylinkės teismas

Šiaulių apylinkės teismas už apiplėšimą 1 m. 3 mėn. laisvės atėmimo bausmę skyrė aštuoniolikmetei Samantai Arlovskajai. Nusikaltimo bendrininkui devyniolikmečiui Lukui Skurauskui teismas skyrė 40 parų arešto. Teismas tenkino nukentėjusiosios civilinį ieškinį –  kaltinamieji solidariai turės sumokėti 104,39 euro turtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamojo L.Skurausko atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Be to, savo noru nukentėjusiajai atlygino dalį padarytos turtinės žalos.

Kaltinamoji S.Arlovskaja iš dalies prisipažino, tačiau teismas nevertino kaip atsakomybę lengvinančios aplinkybės.

Abiejų kaltinamųjų atsakomybę sunkinančios aplinkybės: nusikalto veikdami bendrininkų grupėje ir būdami recidyvistais“, – sakė baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Arūnas Bartkus.

Kaltinamasis L.Skurauskas teisme detaliai paaiškino, kaip panaudojant smurtą, buvo pagrobtas svetimas turtas. Šiuos kaltinamojo paaiškinimus patvirtina nuoseklūs ir išsamūs teisme apklaustos nukentėjusiosios parodymai.

Kaltinamoji S.Arlovskaja ikiteisminio tyrimo metu kalta neprisipažino, apklausiama teismo posėdyje taip pat nepripažino savo kaltės, tačiau tardama paskutinį žodį nurodė, kad gailisi padariusi nusikaltimą ir kad galėtų atlyginti padarytą turtinę žalą būdama laisvėje.

Kaltinamoji S.A. ikiteisminio tyrimo metu kalta neprisipažino, apklausiama teismo posėdyje taip pat nepripažino savo kaltės

Abu kaltinamieji padarė po vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą apysunkių nusikaltimų kategorijoms.

Mergina yra keturis kartus teista, nusikalto neišnykus teistumui už analogišką nusikaltimą, administracine tvarka bausta, iki suėmimo nedirbo. Vaikinas teisiamas antrą kartą.

Teismas nustatė, kad abu jaunuoliai šių metų kovo 12 d. vakare Šiauliuose, prie parduotuvės, pastebėjo moterį ir ją sekė.

Kaltinamieji daugiabučio kieme, panaudodami fizinį smurtą, iš moters atėmė rankinę. Vaikinui mėginant išplėšti iš nukentėjusiosios rankų rankinę, prie nukentėjusiosios pribėgo mergina ir vieną kartą sudavė kumščiu į nugarą.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min