Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už automobilio pagrobimą nuteisti vyrai galėtų pretenduoti į nusikaltėlių nevykėlių titulą

Degalų kainos artėja prie naujų aukštumų
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Automobilį pagrobę vagys degalinėje susimovė: nežinodami kaip įpilti degalų jie sugalvojo paskambinti ir paklausti to aukos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorės kaltinimus plėšimo byloje, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį: už tai, kad veikdami kaip bendrininkai, du kaltinamieji, grasindami peiliu, iš vyriškio atėmė automobilį bei pagrobė 110 litų, teismas jiems skyrė vienerių ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmes.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Tačiau šio iš pirmo žvilgsnio įprasto nusikaltimo aplinkybės – neįprastos, labiau  tinkančios komedijai apie nusikaltėlius nevykėlius, nei tikram plėšimui iliustruoti.

Šių metų gegužės 5 d. teisiamieji 32 m. D.B. bei 23 m. R.Š. su vienu  nukentėjusiuoju susipažino Klaipėdos gimdymo namų kieme. Išėjęs parūkyti D.B. ir  nukentėjusysis turėjo apie ką pasikalbėti – teisiamojo sugyventinė bei nukentėjusiojo žmona ruošėsi gimdyti. Kalba nuo gimdymo problemų bemat persimetė  prie vyriškesnių temų, mat teisiamojo žvilgsnis sustojo ties „Chrysler Cruiser“  automobiliu su airiškais numeriais. Nukentėjusysis prasitarė, kad ketina automobilį  parduoti, o teisiamasis atsakė, kad galbūt jį pirksiąs. Po to paprašė jį ir jo draugą pavėžėti iki miesto centro. Kadangi nuketėjusysis rengėsi dalyvauti žmonos gimdyme, jis automobilį vairuoti patikėjo savo draugui. Pakeliui teisiamieji apsirūpino alkoholiu ir tada jiems kilo mintis pagrobti automobilį. D.B. nukentėjusiajam  pagrasino peiliu ir jėga jį išlaipino iš automobilio. 

Tačiau apsvaigę nuo alkoholio plėšikėliai – nevykėliai toli nenuvažiavo: pakeliui į Veiviržėnus jiems baigėsi benzinas. Nežinodamas, kaip atidaryti automobilio benzino bakelį, D.B. skambino savo sugyventinei į gimdymo namus, kad ji... paklaustų automobilio savininko žmonos, kaip tai padaryti. Tačiau „patarimo“ jiems nebeprireikė: dar Klaipėdoje iš automobilio jėga išsodintas nukentėjusysis iš savo mobiliojo telefono jau buvo pranešęs policijai apie įvykdytą apiplėšimą, todėl pareigūnai neilgai trukus sulaikė įtariamuosius su įkalčiais.

„Plėšikai nevykėliai prisipažino nusikaltę ir nuoširdžiai gailėjosi dėl padaryto nusikaltimo, jie atlygino nukentėjusiesiems padarytą materialinę žalą ir su jais susitaikė, todėl teismas jiems skyrė mažesnius, nei sankcijoje numatyta, laisvės atėmimo bausmių vidurkius“, – sakė valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Irina Valadkienė.

Po teismo nuosprendžio paliktas suimtas ne kartą jau teistas D.B. pataisos namuose turės praleisti dvejus metus, o jo bendras R.Š. – vienerius. Nuosprendį galima skųsti apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min