Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už azartinių lošimų reklamą nubaustas sporto prognozių portalo savininkas

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, už azartinių lošimų organizavimo tvarkos pažeidimą sporto prognozių portalo savininkui P.N. skyrė 5 tūkst. litų baudą.

Kaip informuoja teismo atstovas spaudai, bauda skirta už tai, kad P.N., būdamas interneto svetainės www.statymai.lt savininku, atsakingu už šioje svetainėje talpinamą informaciją, neužtikrino, kad jam priklausančioje interneto svetainėje nebūtų skelbiama draudžiama azartinių lošimų reklama, nes nuo 2010 metų balandžio 21 iki 22 d.d. šios interneto svetainės skiltyje „Rezultatai gyvai“ buvo patalpintos aktyvios nuorodos į užsienio valstybių lošimo organizatorių, registruotų Gibraltare ir neturinčių licencijos organizuoti azartinius lošimus Lietuvoje, interneto svetaines, kuriose buvo patalpinta informacija, reklamuojanti azartinius lošimus.

Tokio turinio, formos ir pateikimo būdu eksponuojama informacija buvo atkreipiamas interneto svetainės www.statymai.lt lankytojų dėmesys į azartinius lošimus bei siekiama juos sudominti ir paskatinti naudotis azartinių lošimų paslaugomis.

P.N. pažeidimo nepripažino ir paaiškino, kad jam priklauso ši interneto svetainė. Informacija šioje svetainėje yra talpinama Didžiojoje Britanijoje esančiame serveryje ir tą daro jo broliui priklausanti bendrovė. Tai vyksta jų žodiniu susitarimu, jokių sutarčių dėl informacijos talpinimo jie nėra sudarę. Apie tai, kad svetainės skiltyje „Rezultatai gyvai“ yra aktyvios nuorodos į kitas svetaines, jis sužinojo tik paskambinus Lošimų priežiūros komisijos pareigūnams ir šią informaciją iškart pašalino. Jokių pajamų už šių svetainių eksponavimą jis negavo.

Teismas, išnaginėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, pažymėjo, kad Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymas įtvirtina azartinių lošimų reklamos draudimą ir nustato išimtis – leidžiama nurodyti tik azartinius lošimus organizuojančių bendrovių, lošimo namų, bingo automatų salonų, totalizatoriaus ir lažybų punktų pavadinimus, lošimų vietos adresus bei organizuojamų lošimų rūšis, taip pat lošimų įrenginių kiekį, esantį lošimo namuose, bingo arba automatų salonuose. Šis išimčių sąrašas yra baigtinis ir negali būti aiškinamas plečiamai, draudimas reklamuoti azartinius lošimus reiškia, kad neskaitant minėtų išimčių, negali būti platinama jokia informacija, kuri kokiu nors būdu skatintų asmenis naudotis azartinių lošimų paslaugomis.

Be to, šios Azartinių lošimų įstatymo išimtys negali būti taikomos lošimų bendrovėms, kurios registruotos užsienyje.

Skirdamas minimalią nuobaudą teismas atsižvelgė į tai, kad byloje nėra duomenų, kad svetainės savininkas būtų anksčiau baustas administracine tvarka, administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo sužinojęs apie daromą pažeidimą, nedelsdamas jį pašalino.

Už šį pažeidimą Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK) numato baudą nuo 5 iki 15 tūkst. litų.

Šis nutarimas per 10 dienų gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min