Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už cigarečių kontrabandą – laisvės atėmimo bausmės bei nemažos piniginės baudos

Kontrabandinės cigaaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš dvylikos kontrabanda kaltintų asmenų keturi – vienos šeimos nariai, dviems iš kaltinamųjų skirtos realios laisvės atėmimo bausmės, kitiems dviem bausmių vykdymas atidėtas. Likusieji turės sumokėti nemažas pinigines baudas – tokį apkaltinamąjį nuosprendį trečiadienį paskelbė Klaipėdos apygardos teismas.

Rusiškų cigarečių iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities nelegaliam gabenimui į Lietuvą organizuotą gaują subūręs 24 m. Pagėgių miestelio gyventojas M.M. į šią nusikalstamą veiką  įtraukė ne tik savo pažįstamus, bet ir visus savo šeimos narius – 42 m. motiną, 43 m. tėvą ir nusikalstamos veikos padarymo metu dar nepilnametę buvusią savo seserį.

Jie pagal kontrabandos organizatoriaus sumanymą turėjo paslėpti atgabentas cigaretes specialiai iškastame bunkeryje miške bei viename bute Pagėgiuose, kitiems pagalbininkams buvo skirtos užduotys stebėti aplinką ir apie galimus įtarimus iškart perspėti organizatorių telefonu, o dar vienam bičiuliui patikėtas organizatoriui prilygintas vaidmuo – Nemunu iš Rusijos atplukdytas cigaretes savo automobiliu gabenti į sutartas saugojimo vietas.

Nepaisant itin kruopštaus cigarečių gabenimo plano ir vaidmenų tarp dalyvių paskirstymo, visgi 2007 m. gegužės 30 d. naktį jie VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų buvo sulaikyti netoli miške įrengtos slėptuvės. Nustatyta, kad tąkart grupuotė į Lietuvą atgabeno kontrabandinių cigarečių už beveik 300 tūkst. litų.

Kontrabandos organizatorius M.M. už tai nuteistas 4 metų, jo pagalbininkas R.R. – 2,5 metų laisvės atėmimo bausmėmis, lygtinė vienerių metų laisvės atėmimo bausmė skirta organizatoriaus seseriai, jos vykdymą atidedant 2 m., taip pat lygtine 10 mėn. laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą irgi atidedant 2 m., nuteistas dar vienas nusikaltimo padarymo metu buvęs nepilnametis. Visiems kitiems kontrabandininkams už šį sunkų nusikaltimą teks sumokėti nuo 80 iki 120 MGL dydžio pinigines baudas.

O ketvirtadienį, kovo 3 d., Klaipėdos apygardos teismas savo nuosprendžiu taip pat už kontrabandinių cigarečių gabenimą kitoje byloje 2 metų laisvės atėmimo bausmę skyrė Žygaičių miestelio 25 m. gyventojui V.V. , kuris sugebėjo nusikalsti, praėjus vos 5 dienoms nuo išėjimo iš įkalinimo vietos.

„Pastaruoju metu kontrabandos organizatoriai ir tiesioginiai vykdytojai vis dažniau sulaukia realių po keletą metų trunkančių laisvės atėmimo bausmių ir tai, mūsų žiniomis, kelia sumaištį tarp baudomis už ankstesnius tokio pobūdžio nusikaltimus nuteistų kontrabandininkų. Besikeičianti teismų praktika, vis dažniau vietoj piniginių baudų už kontrabandą skiriant realias laisvės atėmimo bausmes, gali tapti gera prevencine šių nusikalstamų veikų priemone“, – įsitikinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros specializuotas kontrabandos bylų tyrimo prokuroras Donatas Blinstrubis.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min