TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už cigarečių kontrabandą – treji metai nelaisvės

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Neteisėtai per valstybės sieną cigaretes iš Baltarusijos gabenę panevėžiečiai, užuot iš kontrabandos pasipelnę, sulaukė deramo atpildo.

Baudžiamąją bylą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 291 str. 1 d., 199 str. 1 d., 199² str. 1 d.) išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį.

37 metų E.K. skirta galutinė subendrinta trejų metų nelaisvės bausmė, jo bendrininkui 21 metų A. S. – beveik 13 tūkst. litų bauda.

Išnagrinėjęs bylą teismas nustatė, kad pernai rugsėjo 14-osios rytą šiedu jauni Panevėžio rajono gyventojai, veikdami bendrininkų grupėje, Švenčionių rajone neteisėtai, eidami iš Lietuvos teritorijos į Baltarusijos teritoriją ir atgal, tris kartus perėjo valstybės sieną.

Į kaimyninę šalį jiedu vaikščiojo, žinoma, ne grybauti. Iš ten, išvengdami muitinės kontrolės, jiedu pėsčiomis gabeno privalomus pateikti muitinei daiktus – 5 tūkst. pakelių dviejų rūšių baltarusių gamybos cigarečių Sulaikytos kontrabandos vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, – per 39 tūkst. litų, t. y. daugiau nei 250 MGL.

Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai A. S. ir E. K. su įkalčiais sulaikė už 20 metrų nuo valstybės sienos. Dėl to jiems taip pat inkriminuotas neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis. Mūsų šalies teritorijoje fiziniams asmenims draudžiama gabenti ir laikyti tabako gaminius, nepaženklintus Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiaisiais ženklais (banderolėmis), taip pat kontrabandinius tabako gaminius. Vienam asmeniui leidžiama laikyti ir gabenti ne daugiau kaip 20 pakelių cigarečių, į Lietuvą įvežtų iš ne Europos Sąjungos valstybių.

Sulaikomi bendrininkai mėgino bėgti, tačiau tarnybinis pasieniečių šuo greitai tokį norą atėmė. Pareigūnai surado iš Baltarusijos kontrabandininkų atgabentas septynias dėžes su cigaretėmis, du dviračius su savadarbėmis bagažinėmis, pritaikytomis toms dėžėms gabenti. Atlikę E. K. asmens kratą pasieniečiai paėmė žibintuvėlį, žiūronus, radijo stotį, diržą su kabliais dėžėms nešioti. Panevėžiečiai vilkėjo žalios spalvos lietpalčiais, o į pasienio kaimą buvo atvykę senu, techniškai netvarkingu, prieš kelis mėnesius pirktu automobiliu.

Trečio kurso studentas A. S. ir bedarbis E. K. savo kaltę pripažino ir gailėjosi įsivėlę į tokį „verslą“. Neva turguje užkalbinęs „nepažįstamas vyras“ pasiūlęs uždirbti po 100 litų. Beje, prieš trejus metus Panevėžio apygardos teismas E. K. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Paskirta bausmė (bauda) 2010 m. spalio 21 d. nutartimi buvo pakeista viešaisiais darbais. Tačiau duomenų, kad panevėžietis visuomenės labui jau būtų spėjęs neatlygintinai išdirbti 408 valandas, – nėra.

Griežčiausia bausmė, įstatyme numatyta už kontrabandą – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Atsižvelgęs į atsakomybę sunkinančią (nusikalto bendrininkų grupėje) ir lengvinančią aplinkybę (prisipažino ir gailisi) teismas E. K., kartą jau teistą už analogišką nusikaltimą, trejiems metams siunčia į pataisos namus. Jo bendrininkas A. S., praeityje baustas tik administracine tvarka, atsipirko 12,74 tūkst. litų (98 MGL) bauda – į bausmės atlikimą įskaityta areštinėje praleista para.

Diduma priemonių, kurias kontrabandininkai naudojo (dviračiai, diržai su kabliais, radijo stotis), teismo sprendimu bus sunaikinta, o automobilis „VW Jetta“ – konfiskuotas.

Šis spalio 13 dieną Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjos Virginijos Švedienės paskelbtas nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min