Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 14d. 09:38

Už dviejų žmonių nužudymą valstybės kaltintojas pasiūlė teisiamą rokiškietį įkalinti ilgam

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų tirta dviejų jaunų žmonių nužudymu visuomenei pavojingu būdu ir vieno sunkiu sveikatos sutrikdymu kaltinamo rokiškiečio baudžiamoji byla baigiama nagrinėti apygardos teisme – valstybės kaltintojas pasiūlė skirti teisiamajam 17 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šiam didelį visuomenės susidomėjimą sukėlusiam prieš devynerius metus Rokiškio rajono Kavoliškių kaime įvykdytam nusikaltimui – gyvenamojo namo tyčiniam padegimui ištirti prireikė tarptautinės teisinės pagalbos, nes įtariamasis buvo pasislėpęs užsienyje.

Pagal prieš penkerius metus išduotą Europos arešto orderį, dviejų asmenų tyčiniu nužudymu visuomenei pavojingu būdu įtariamą  27 metų G.V. pavyko sulaikyti pernai spalio 23 d.

Bylos duomenimis, 2002 metų lapkričio devintosios naktį Rokiškio rajono Kavoliškio kaime G.V., apsvaigęs nuo alkoholio ir supykęs už apgadintą automobilį, padegė Komaro gatvės pirmojo namo duris. Tyčia sukelto gaisro pasekmės buvo dramatiškos: per gaisrą nukentėję du jauni žmonės – šeimininkų sūnus ir šeimininko brolis – dėl patirtų sunkių nudegimų mirė ligoninėje, dar vienas šeimos narys buvo sunkiai sužalotas. Nuo gaisro nukentėjusi šeima patyrė skaudžių išgyvenimų dėl artimųjų netekties, taip pat neteko gaisro metu sunaikinto didelės vertės turto.

Dėl melagingų dviejų liudytojų parodymų, kol buvo tirtos kitos versijos ir sugaišta daug brangaus laiko ieškant kitų asmenų, G.V. pavyko pasislėpti – Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorų atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl tyčinio dviejų asmenų nužudymo visuomenei pavojingu būdu buvo ilgam sutrikdytas. Vėliau vadovauti šiam ikiteisminiam tyrimui dėl dviejų žmonių nužudymo visuomenei pavojingu būdu, jį organizuoti ir vykdyti buvo patikėta Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorams. Už dviejų asmenų nužudymą visuomenei pavojingu būdu baudžiama laisvės atėmimu iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min