Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už genocidą nuteistas vyras dėl ligos atleistas nuo bausmės atlikimo

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė pakeisti 2010 m. vasario 19 d. Kauno apygardos teismo nuosprendį ir atleisti už partizanų genocidą nuteistą Pranciškų Algirdą Povilaitį (gim. 1927 m.) nuo laisvės atėmimo bausmės atlikimo pataisos namuose.

Kaip rašoma Apeliacinio teismo pranešime, nors vyras yra pripažintas kaltu dėl genocido ir jam skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, teisėjų kolegija pažymėjo, kad po kelių teismo ekspertizių yra akivaizdu, jog nuteistajam reikalinga nuolatinė slauga, jis negali suprasti savo veiksmų ir jų valdyti. Esant tokioms aplinkybėms nebūtų pasiekti bausmės tikslai.

Buvęs Lietuvos TSR valstybės saugumo ministerijos (MGB) agentas pirmos instancijos teismo buvo pripažintas kaltu dėl genocido ir sulaukė penkerių metų laisvės atėmimo bausmės. Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad pirmosios instancijos teismas, nagrinėdamas bylą, nevertino nuteistojo sveikatos būklės.

Bylos duomenimis, P.A.Povilaitis 1950 m. parodė MGB pareigūnams partizanų stovyklos buvimo vietą. Ten vėliau per užpuolimą žuvo penki partizanai, o vienas buvo suimtas ir vėliau sušaudytas.

Prokuroras neprieštaravo tam, kad nuteistasis būtų atleistas nuo bausmės atlikimo.

Šį nuosprendį dar galima skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min