Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už grasinimus sodybos savininkei jaunuolis sulaukė bausmės

Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš dvejus metus grasinimais sudeginti sodybą, nužudyti savininkę ir jos sūnų terorizavęs jaunas anykštietis sulaukė baudžiamosios atsakomybės – jam paskirta laisvės atėmimo bausmė šešiems mėnesiams, jos vykdymas atidėtas vieneriems metams, jis įpareigotas be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

Nuteistajam taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – atlikti 20 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose, teigiama išplatintame pranešime.

Tokį sprendimą išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą šią nusikaltimų, pavojingų žmogaus sveikatai ir gyvybei, baudžiamąją bylą ir patvirtinęs prokurorų pateiktą kaltinimą, priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas.

Užpernai žiemą, gruodžio pabaigoje, kaimynės sūnus, parašęs Kališkių kaimo vienos sodybos savininkei grasinantį laišką, vėliau nesiliovė skambinti ir rašyti tokias pat bauginamojo pobūdžio SMS žinutes. Jaunuolis grasino sudeginti nukentėjusiajai priklausančią sodybą, nužudyti ją ir jos sūnų.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Romualdas Prokopavičius teigė, kad neteisėtu būdu ėmęsis savo iniciatyva spręsti nesutarimus su kaimynais ir juos terorizavęs grasinimais, tuomet dar nepilnametis ūmaus būdo jaunuolis sulaukė baudžiamosios atsakomybės – lygtinės bausmės, jam taip pat pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – nemokami darbai visuomenės labui. Dabar jau 18 metų sulaukusiam vaikinui nuosprendis turėtų priminti, kad tokie veiksmai, susiję su grasinimais, yra neteisėti ir už juos
baudžiama.

Šioje byloje priteistas trijų tūkstančių civilinis ieškinys žalai atlyginti, taip patpripažinta teisė į nukentėjusiojo pareikštą dar vieną civilinį ieškinį, kuris būtų nagrinėjamas civilinio proceso tvarka.
Tas, kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą, gali būti nubaustas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai šiemet kartu su rajonų apylinkių kolegomis perdavė nagrinėti teismui 1642 (pernai per tą patį laikotarpį – 1502) baudžiamąsias bylas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min