Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už internetu iš Kinijos parsisiųstus narkotikus ukmergiškiui – 12 metų kalėjimo

Narkotikai
Kauno policijos nuotr. / Narkotikai. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas už internetu iš Kinijos Liaudies Respublikos parsisiųstą labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų 12 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė 22 m. ukmergiškį K.M.

Nustatyta, kad K.M. 2012 m. gruodį internetu iš Kinijos Liaudies Respublikos užsisakė labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų – 998,59 g miltelių, kuriuose ekspertai rado 780,89 g sintetinio kanabinoido „AM 2201“ ir 15 popieriaus gabaliukų su 0,0002 g grynu metamfetaminu ir 25H-NBOMe bei B-NBOMe.

Nelegaliai gabenamas medžiagas, siunčiamas per "DHL" terminalą, esantį Vilniaus oro uoste, patikrino Vilniaus teritorinės muitinės kinologė su tarnybiniu šunimi, vardu Rejus.

Dėžėje, kurioje buvo siuntinys, rasta apie 1 kg gelsvos spalvos miltelių, kurie buvo perduoti ir ištirti Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų.

K.M. savo kaltę neigė teigdamas, kad, užsisakinėdamas psichotropines ir narkotines medžiagas, buvo įsitikinęs, jog medžiagos yra legalios ir neuždraustos įstatymo bei pridūrė, kad internetinės parduotuvės darbuotojai sumaišė ir įdėjo ne tuos miltelius, kuriuos jis ketino užsisakyti.

„Nors iš K.M. paaiškinimų galima daryti išvadą, kad jis nesigilino į norminius aktus, iš bylos medžiagos matyti, kad kaltinamasis nusikaltimą padarė tyčia. Jis suprato, kad iš Kinijos per Lietuvos sieną gabena medžiagas, turinčias psichotropinį poveikį, ir negalėjo nesuvokti, kad tai yra nelegalu ir draudžiama“, – kalbėjo nuosprendį priėmęs Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Pavelas Frolovas.

Pažymėtina, kad 2012 m. kovą Kaišiadorių rajono apylinkės teismo nutartimi K.M. už įvykdytus plėšimus buvo paleistas lygtinai neatlikus 1,5 m. paskirtos bausmės.

Teismas, subendrinęs bausmę, skyrė galutinę 12 m. laisvės atėmimo bausmę, kurią nuteistasis turės atlikti pataisos namuose.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min