TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už įžūlų elgesį vaikų globos namuose trys nepilnamečiai sulauks baudžiamosios atsakomybės

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys rokiškiečiai nepilnamečiai, gąsdinę ir stumdę mažamečius vienuose rajono vaikų globos namuose, netrukus sulauks baudžiamosios atsakomybės – Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė-Makšimienė perdavė nagrinėti teismui šią nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamąją bylą.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, pernai gruodžio 16-osios popietę Rokiškio rajono vienuose vaikų globos namuose trys nepilnamečiai – du šešiolikmečiai ir vienas septyniolikmetis jaunuolis tris valandas elgėsi įžūliai, triukšmavo ir užgauliojo mažesnius vaikus. Vaikinai susikivirčijo su juos norėjusiu sudrausminti socialiniu darbuotoju, garsiai keikėsi, daužė klasių duris ir įžeidinėjo globos namų darbuotojas.

„Toks nepilnamečių moksleivių elgesys su globos namų darbuotojais ir mažesniais vaikais, kai įžūliai nepaisoma nustatytų bendruomenės tvarkos ir mandagumo elgesio taisyklių, teisėtai sulauks baudžiamosios atsakomybės“,- teigia nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojanti Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė-Makšimienė.

„Vis aktualesnė tampa ta problema, kai nepilnamečiai nepaiso mokymo ir ugdymo įstaigų bendruomenės nustatytų elgesio normų, skriaudžia mažesnius vaikus ir nepaiso darbuotojų įspėjimų. Tokiais atvejais taikoma baudžiamoji atsakomybė – paskiriamos vienokios auklėjamojo poveikio priemonės, o kai jos nepadeda – dar griežtesnės, svarbu, kad neliktų nepastebėti patyčių ar mažesniųjų skriaudimo atvejai. Tarp pernai apygardoje pradėtų 213 ikiteisminių tyrimų dėl prieš vaikus panaudoto fizinio smurto – 17 jų buvo dėl mokymosi įstaigoje nukentėjusių vaikų. Pernai Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su rajonų apylinkių kolegomis perdavė nagrinėti teismams – 87 bylas dėl prieš vaikus panaudoto fizinio smurto, tarp jų buvo aštuonios bylos, kai vaikai nukentėjo mokymosi įstaigoje“,- teigia nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ignas Raila.

Įstatymas tam, kas viešoje vietoje įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros skyrių prokurorai kartu su apylinkių kolegomis per šių metų du mėnesius perdavė nagrinėti teismui 325 baudžiamąsias bylas, pernai per metus – 2 tūkst. 23 baudžiamąsias bylas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min