TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už įžūlų pasipiriešinimą VSAT pareigūnams gresia baudos arba administracinis areštas

VSAT pareigūnai
VSAT nuotr. / VSAT pareigūnai
Šaltinis: 15min
0
A A

Du pasieniečių reikalavimų nepaisę Šalčininkų rajono gyventojai už savo veiksmus atsakys administracine tvarka teisme. Abu šie asmenys 2008 m. pasieniečiams yra įkliuvę nelegalų gabenimo byloje.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Širvių atraminiame punkte, kuris yra Šalčininkų rajone prie kelio Dieveniškės – Šalčininkai, patikrino automobilį „BMW 525“.

Šis punktas veikia prie pat sienos su Baltarusija, judrioje sankryžoje prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą. Čia visą parą budintys pasieniečiai tikrina į abi puses vykstančių visų rūšių transporto priemonių ir asmenų dokumentus.

24-erių automobilio vairuotojas turėjo tvarkingus asmens ir mašinos dokumentus, buvo blaivus – jam pasieniečiai jokių pretenzijų neturėjo. Tačiau patikros metu siautėti pradėjo du keleiviai – 22-ejų ir 24-erių Šalčininkų rajono gyventojai.

Jie nepakluso pasieniečių reikalavimams ir kontrolės metu išlipo iš automobilio, trukdė patikrinti variklio identifikacinius numerius, keikėsi ir įžeidinėjo pareigūnus. Nuo abiejų įžūlėlių sklido alkoholio kvapas. Abu vyrai net ir punkto teritorijoje demonstratyviai ėmė gerti turėtus svaigalus ir atsisakė pateikti dokumentus.

Kai VSAT pareigūnų bandymai gražiuoju nuraminti keleivius ir priversti juos vykdyti reikalavimus pasirodė nebeveiksmingi, 22–ejų besiskeryčiojusį šalčininkietį pasieniečiai surakino antrankiais. Tai iškart apramino ir jo bendrą. Visus tris vyrus ir „BMW 525“ pasieniečiai nugabeno į G. Žagunio užkardą. Buvo iškviesti policijos pareigūnai, kuriems atvykus abu įžūlėliai atsisakė tikrintis blaivumą.

G. Žagunio užkardoje už VSAT pareigūno teisėto nurodymo nevykdymą, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimą abiem Šalčininkų rajono gyventojams pasieniečiai pradėjo administracinių bylų teisenas. Bylas nagrinės Šalčininkų rajono apylinkės teismas.

Į jo posėdį šaukimus gavusiems chuliganams gresia baudos nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

Po apklausos visi trys automobiliu „BMW 525“ vykę asmenys buvo paleisti. Kai jie vėl išvažinėjo iš Dieveniškių kilpos per Širvių punktą, incidentų nekilo – šalčininkiečiai vykdė visus pasieniečių reikalavimus.

Minėti 22-ejų ir 24-erių Šalčininkų rajono gyventojai pareigūnams yra žinomi. Pasieniečiai juos 2008 m. sulaikė dėl nelegalų gabenimo. Šalčininkiečių šioje byloje šiuo metu laukia teismas. Abu jie dėl kitų savo veikų buvo įkliuvę ir policijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min