Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už ką Vygandas Šimkus pripažintas pavojingu recidyvistu

Ginklas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Ginklas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra pasigyrė perdavusi teismui 12 metų besislapsčiusio recidyvisto bylą, tačiau prokuroras Darius Alinskas kruopščiai slėpė nuo visuomenės žudiko pavardę. Antradienį „Panevėžio rytas“ primena Vygando Šimkaus „nuopelnus“, už kuriuos panevėžietis jau dabar atlieka 12 metų laisvės atėmimo bausmę, o už senuosius nusikaltimus jam gresia net įkalinimas iki gyvos galvos.

Neseniai prokuroroms perdavus teismui naują baudžiamąją bylą dėl 14 metų nusikaltimo, antradienį dienraštis „Panevėžio rytas“ primena, jog 2002 metų pavasarį V.Šimkus Panevėžio apygardos teisme buvo nuteistas 13 metų nelaisvės ir pripažintas itin pavojingu recidyvistu už Klaudijaus Lazutkos nužudymą.

32 metų K.Lazutka Panevėžyje buvo nušautas 2001 metų balandžio 6-osios vakare, kai automobiliu BMW 318 atvažiavo į S.Kerbedžio gatvėje esančią saugomą stovėjimo aikštelę.

V.Šimkus neneigė nušovęs K.Lazutką, tačiau tvirtino nužudyti jo neketinęs, o tik norėjęs pagąsdinti.

„Pagąsdinimui“ – 4 mirtini šūviai

Esą V.Šimkui grįžus iš įkalinimo vietos, K.Lazutka norėjo vėl jį įtraukti į nusikalstamą grupuotę. V.Šimkus nesutiko, o K.Lazutka ėmė grasinti, pareikalavo 500 JAV dolerių duoklės.

Po kurio laiko K.Lazutka esą pasakė, kad baigiasi laikas, ir pagrasino V.Šimkų nužudyti.

Tuomet V.Šimkui kilo mintis pačiam pagąsdinti K.Lazutką.

Iš slėptuvės pasiėmęs ginklą V.Šimkus nuvažiavo prie automobilių aikštelės S.Kerbedžio gatvėje. Sulaukęs, kol pasirodys K.Lazutka, vyriškis peršoko tvorą ir pasuko jo link.

Su ginklu rankoje ateinantį V.Šimkų pastebėjęs K.Lazutka pasilenkė prie mašinos durelių. Tuomet V.Šimkus jį ir „pagąsdino“ – paleido keturis mirtinus šūvius.

Kriminalistai jau po dviejų dienų sulaikė žmogžudyste įtariamą V.Šimkų, kai šis atėjo pasiimti netoli nužudymo vietos paslėpto pistoleto TT, primena „Panevėžio rytas“.

Vyko grupuočių karai

Kaip jau rašė 15min.lt, atkaklaus prokurorų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų darbo dėka išaiškintas prieš keturiolika metų įvykdytas nusikaltimas. Juo įtariamas panevėžietis 43 metų V.Šimkus, kaip minėta, yra oficialiai pripažintas pavojingu recidyvistu ir šiuo metu atlieka 12 metų laisvės atėmimo bausmę už kitus nusikaltimus.

1996 metų pavasarį įvykdytas nužudymas buvo išaiškintas bendro prokurorų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų darbo dėka. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, konfliktuojant dviem Rokiškio mieste veikusioms nusikalstamoms grupuotėms, 1996 m. kovo mėnesį Rokiškyje buvo apšaudytas automobilis. Jame sėdėjęs V.M. nuo patirtų šautinių sužalojimų mirė. Dėl šio nužudymo tą pačią dieną Rokiškio rajono apylinkės prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

2008 metais Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiojo prokuroro pavedimu, tolimesniam ikiteisminio tyrimo atlikimui, vadovaujant Generalinės prokuratūros prokurorui, byla perduota Lietuvos kriminalinės policijos biurui. Postūmis byloje įvyko tada, kai iš Vokietijos į Lietuvą buvo parvežtas vienas iš liudytojų, kuris nuo teisėsaugos už nusikaltimų padarymą slapstėsi daugiau nei 12 metų.

Už šioje byloje ištirtus nusikaltimus įtariamajam V.Šimkui Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Komentarai
Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min