Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 28d. 09:26

Už kalinio nužudymą prieš teismą Kaune stojo 20 kartų teistas Edgaras Savickas

Edgaras Savickas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Edgaras Savickas

Pirmadienį ryte Kauno apygardos teisme atversta byla, kurioje 29 m. Edgaras Savickas kaltinamas Alytaus pataisos namuose nužudęs kitą kalinį. Kaltinamasis teigia kalinį pasmaugęs norėdamas atkeršyti už senas nuoskaudas.

Dvidešimt kartų teistas E.Savickas kaltinamas 2013 m. sausio 11 d. Alytaus pataisos namų baudos izoliatoriaus kameroje dėl asmeninių priežasčių savadarbe standžia virve uždusinęs kitą kalinamąjį. Vyras savo kaltę visiškai pripažįsta.

Teismo paklaustas, kiek kartų yra teistas, kaltinamasis negalėjo prisiminti: „Devyniolika ar dvidešimt, už vagystes.“ Devynias klases baigęs vyras paskutinį kartą nuteistas gegužę. Subendrinus bausmes, jam skirtas 12 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimas.

E.Savickas pagarsėjo 2010 m. lapkritį išsiuntęs laiškus trims teisėjams ir prokurorei, kuriuose teigė esantis Dievas ir nusprendęs, kiek liko laiko minėtiems asmenims ir jų šeimoms gyventi. Teismui jis aiškino neketinęs nieko žudyti, tik norėjęs pagasdinti.

Nužudytasis buvo "šustras" vaikinas

E.Savickas paprašė Kauno apygardos teismo bylą nagrinėti nekviečiant į posėdžius liudytojų, nes, jo teigimu, parodymuose viskas sutampa, todėl nėra prasmės gaišti laiką, užtenka tik perskaityti ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus. Teismas prašymą atmetė.

Kaltinamasis duoti parodymus atsisakė. Pakvietus rusų-lietuvių kalbų vertėją, parodymus davė nukentėjusiąja pripažinta nužudyto kalinio sesuo Lena Rodionova.

Vieną kartą „omarį“ P.Ivanovui dariau aš ir spontaniškai kilo mintis nužudyti. Palaikiau su virve užspaudęs kaklą apie penkias minutes, kol supratau, kad jis mirė.

„Ryte paskambino iš Alytaus kalėjimo ir pranešė, kad mirė mano brolis Piotras Ivanovas. Mane informavo, kad nužudymu kaltinamas E.Savickas“, – pasakojo nukentėjusioji Lena Rodionova. Ji prašo padengti 5100 litų laidojimo išlaidų ir atlyginti neturtinę žalą 20 tūkst. litų.

„Brolis buvo labai „šustras“ vaikinas. Tik jis vienas toks mūsų šeimoje įsipainiojęs į tokius dalykus. Kelis kartus teistas buvo. Po jo apsilankymų nei karto niekas nedingo iš mano namų“, – pasakojo L.Rodionova. Ji brolio pataisos namuose nelankė, tik kartais nusiųsdavo pigų, įvairių daiktų, retai bendraudavo telefonu.

Atkeršijo už senas nuoskaudas

Po jos parodymų, E.Savicko ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus perskaitė teisėja. Kaltinamasis teigė su nužudytuoju P.Ivanovu susipažinęs Lukiškių tardymo izoliatoriuje prieš keletą metų, laikino sulaikymo kameroje.

Kartu vyrai buvo tik kelias valandas, per kurias įvyko konfliktas tarp E.Savicko ir P.Ivanovo bei kelių jo draugų. E.Savickas tikino patyręs fizinį smurtą, iš jo buvo atimti asmeniniai daiktai.

„Nuo to laiko jam jaučiau neapykantą. Pasitaikius progai ketinau atkeršyti. Alytaus baudos izoliatoriaus kameroje mes 2012 m. gruodį buvo trise patalpinti – aš, Algirdas Karčiauskas ir P.Ivanovas. Vienas kitam darydavome „omarį“ (apsvaigimas, kai rankomis ar virve užspaudžiama miego arterija, – red. past.).

Vieną kartą „omarį“ P.Ivanovui dariau aš ir spontaniškai kilo mintis nužudyti. Palaikiau su virve, kurią buvome prieš savaitę sportui pasidarę iš paklodžių, užspaudęs kaklą apie penkias minutes, kol supratau, kad jis mirė“, – teigė E.Savickas.

Jis teigia, kad dabar jau taip nebesielgtų, nes „nusimato didelė bausmė. Išeisiu tik senas. Dabar taip nedaryčiau“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min