Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už kokaino kontrabandą teistas lietuvis nebuvo įleistas į Didžiąją Britaniją

Jungtinės Karalystės pasienis
news.parliament.uk nuotr. / Jungtinės Karalystės pasienis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kartą jau teistas dėl narkotikų kontrabandos lietuvis nebuvo įleistas į Didžiąją Britaniją, kai Gatwicko oro uoste įrengta naujoji elektroninė Jungtinės Karalystės pasieniečių stebėjimo sistema pranešė apie atvykstantį nepageidaujamą keleivį.

Kaip pranešė Jungtinės Karalystės pasieniečiai, iš Vilniaus į Londoną atskridęs keturiasdešimtmetis lietuvis į Didžiają Britaniją nebuvo įleistas dėl to, kad 1998 m. jis jau buvo teistas už kokaino kontrabandą į šią šalį, o po kiek laiko, 2002 m. balandį, už tai buvo deportuotas į tėvynę.

Elektroninė britų pasienio sistema tikrina keleivių duomenimis, jiems dar net neužėmus savo vietų lėktuve. Sistema keleivių duomenimis lygina su Didžiojoje Britanijoje teistų ar iš jos deportuotų asmenų sąrašu.

„Faktas, kad Jungtinės Karalystės pasieniečiai identifikuoja asmenis jau teistus už narkotikų kontrabandą jiems dar net nenusileidus Gatwicko oro uoste, aiškiai rodo šios elektroninės sistemos vertę, – komentuodamas istoriją su lietuviu sakė britų pasienio atstovas Nickas Crouchas. – Tai reiškia, kad mes galime identifikuoti atvykstančius ir išvykstančius asmenis bei sugauti žinomus nusikaltėlius, įtariamuosius terorizmu, nelegalius migrantus“.

Britų pasieniečių elektroninę sistemą administruojantis Nacionalinis pasienio duomenų centras (NBTC) gauna informaciją apie lėktuvių keleivius bei įgulų narius. Planuojama, kad per metus sistema apdoros 250 mln keleivių duomenis. Oficialiai centras darbą pradėjo penktadienį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min