Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už lytinius santykius su penkiolikmete 45 metų panevėžietis sulauks bausmės

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismui nagrinėti perduota nusikaltimų žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamoji byla, kurioje lytinės aistros tenkinimu su nepilnamete kaltinamas 45 metų panevėžietis R.S.

Vedęs ir su šeima gyvenantis individualios įmonės savininkas pasinaudojo dideliu – trijų dešimčių metų amžiaus, dvasinės ir fizinės brandos skirtumu tarp jo ir nukentėjusios penkiolikmetės mergaitės, taip pat jos sunkia materialine padėtimi ir tėvų nepriežiūra.

Prokuroras teigia, kad lytiškai nesubrendusią, šešiolikos metų nesulaukusią mergaitę R.S. seksualiai išnaudojo pažeisdamas įstatymo numatytą nepilnametės apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, už  lytinės aistros tenkinimą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą yra baudžiama.

Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad šioje byloje kaltinamojo veiksmai laikytini nusikalstamais dar ir dėl to, kad tarp veiksmų dalyvių yra didelis amžiaus, dvasinės ir fizinės brandos skirtumas.

Įstatymas numato, kad pilnametis asmuo, lytiškai santykiavęs ar kitaip tenkinęs lytinę aistrą su jaunesniu negu šešiolikos metų asmeniu, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, privalo atsakyti baudžiamąja tvarka už nusikalstamą veiką.

Už lytinės aistros tenkinimą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir (ar) neliečiamumą numatoma bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų arba ketverių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min