Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už „magiškųjų triufelių“ siuntą internetu – teismo nuosprendis Klaipėdos studentui

Sulaikyti kvaišalai
Šiaulių policijos nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: kvaišalų pakuotės
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuosprendį išgirdo dar vienas vaikinas, internetu siuntęsis psichotropinį poveikį turinčių medžiagų.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu 23 m. klaipėdiškis Justas J. pripažintas kaltu internetu iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvą parsisiuntęs psichotropinį poveikį turinčių grybų.

Praeityje neteistam ir dėl savo poelgio nuoširdžiai besigailėjusiam jaunuoliui teismas skyrė 60 MGL dydžio (7 800 litų) baudą, rašoma teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vaidos Kibirkštytės trečiadienį paviešimtame pranešime.

Studentas teisme atviravo, kad toje internetinėje parduotuvėje galima laisvai įsigyti ne tik „magiškųjų triufelių“, bet ir kanapių sėklų, įvairių grybų, rūkymui skirtų vadinamųjų bongų.

Klaipėdoje studijuojantis vaikinas buvo kaltinamas 2013 m. spalį, laikinai gyvendamas viename mieste Jungtinėje Karalystėje, internetu iš Nyderlandų Karalystės įsigijęs apie 17,80 gramo skleročių pavidalo Psilocybe genties grybų grybienos, kurias siunčiant paštu aptiko Vilniaus teritorinės muitinės mobiliųjų grupių skyriaus pareigūnai.

Teisme apklausiamas Justas J. teigė, jog dar būdamas Lietuvoje iš pažįstamų sužinojo, kad Olandijoje yra „magiškųjų triufelių“, kurie, anot jo, yra augalinės kilmės ir randami giliai žemėje. Juos valgant galima apsvaigti, be to, pagerėja nuotaika, pasidaro linksma, apima euforija, suintensyvėja vizualizacija ar netgi dingsta kalbos barjeras.

Studentas pasakojo, jog toje internetinėje parduotuvėje galima įsigyti ne tik „magiškųjų triufelių“, bet ir kanapių sėklų, įvairių grybų, rūkymui skirtų vadinamųjų bongų („bongas“ – tam tikra vandens pypkių rūšis) ir pypkių.

Pažymėtina, jog teismo skirtą baudą klaipėdietis turi sumokėti per pusę metų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min