Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už mažamečio asmens tvirkinimą kėdainietis neteks laisvės ir 6 tūkstančių litų

Pamirštas žaislas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pamirštas žaislas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį už mažamečio asmens tvirkinimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą 57 metų kėdainietis S.M. neteko laisvės vieneriems metams – tokį sprendimą išnagrinėjęs Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Gintaro Jakšto perduotą baudžiamąją bylą priėmė rajono apylinkės teismas. Taip pat nuteistasis privalės sumokėti nukentėjusiajai šešis tūkstančius litų už nusikaltimu padarytą neturtinę žalą.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, Valstybinį kaltinimą nagrinėjant baudžiamąją bylą teisme palaikęs prokuroras Gintaras Jakštas už mažamečio tvirkinimą ir už sveikatos sutrikdymą siūlė paskirti griežtesnę – trejų metų laisvės atėmimo bausmę ir priteisti pareikštą 10 tūkstančių litų civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos.

Primintina, kad bausmės skiriamos pagal nusikalstamos veikos padarymo metu galiojusį įstatymą – pernai liepos 20 d. už mažamečio asmens tvirkinimą bausmė sugriežtinta – numatytas laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kėdainių miškų urėdijoje sargu dirbęs S.M. buvo kaltinamas užpernai vasarą ir rudenį sargo namelyje tvirkinęs mažametę – devynerių metų mergaitę.

Nors teisiamasis neigė atlikęs tvirkinamuosius veiksmus ir tikino, kad yra apkalbėtas, nes iš jo tikimasi gauti pinigų, tačiau teismas, įvertinęs bylos aplinkybes ir pateiktus įrodymus, patvirtino prokuroro pateiktus kaltinimus.

Griežtesnę bausmę teisiamajam prašęs skirti ir ketinantis rašyti apeliacinį skundą dėl paskirtos per švelnios bausmės,  Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Jakštas teigė, kad ikitesminio tyrimo metu surinkti įrodymai ir kiti duomenys padėjo nustatyti padarytų nusikalstamų veikų požymius, kurie numatyti Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl mažamečio asmens tvirkinimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Įstatymas tam, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus, numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų; tam, kas nesunkiai sužalojo ar  susargdino mažametį, taip pat numatyta laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min