TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už mažametės prievartavimą kalintis buvęs Šiaulių prokuroras nepatenkintas kompensacija už moralinę žalą

LVAT
BFL nuotr. / LVAT
Šaltinis: BNS
0
A A

Už mažametės prievartavimą kalintis buvęs Šiaulių prokuroras Algis Genevičius nepatenkintas 1000 litų dydžio kompensacija už moralinę žalą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) penktadienį pranešė priėmęs nagrinėti A.Genevičiaus skundą, kuriuo jis prašo panaikinti kovo 2-ąją Šiaulių apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą priteisti jam 1000 litų.

Balandžio viduryje LVAT buvo atsisakęs priimti pareiškėjo skundą motyvuodamas tuo, kad jis paduotas praleidus įstatymo nustatytą 14 dienų terminą ir jo atnaujinti pareiškėjas neprašo.

Tačiau balandžio pabaigoje A.Genevičius pateikė skundą kartu su prašymu atnaujinti jo pateikimo terminą. Tad LVAT penktadienį sutiko ir pratęsti skundo pateikimo terminą, ir priimti skundą.

Teismas pranešė pripažinęs, jog pareiškėjas pavėlavo apskųsti pirmosios instancijos sprendimą dėl svarbios priežasties. A.Genevičiui, nedalyvavusiam kovo 2-osios Šiaulių apygardos administracinio teismo posėdyje, šio teismo sprendimas buvo įteiktas tik kovo 16-ąją - tai yra, paskutinę galimą apeliacinio skundo padavimo dieną.

A.Genevičius savo ruožtu apskundė pirmosios instancijos sprendimą LVAT kovo 18-ąją. LVAT pripažino, kad esamomis aplinkybėmis apeliantas negalėjo skundo paduoti kovo 16-ąją, o kovo 18-oji buvo „protingas terminas" nuo skundžiamo sprendimo nuorašo gavimo, be to, tai, anot LVAT, nežymus pavėlavimas.

Buvęs Šiaulių prokuroras prašė pirmosios instancijos priteisti 14 tūkst. litų moralinės žalos atlyginimo už tai, kad 2005 metais Šiaulių areštinėje buvo stebimas vaizdo kamerų. Tačiau Šiaulių apygardos administracinis teismas patenkino jo prašymą tik iš dalies, priteisdamas 1000 litų.

A.Genevičius tuomet tvirtino, kad 14 dienų praleido aštuonvietėje kameroje, kurioje buvo įrengti gultai, stalas ir sanitarinis mazgas, o patalpos viduje virš durų buvo įrengta stebėjimo kamera. Mintis, kad esi visą laiką stebimas, A.Genevičiaus teigimu, sukėlė ne tik nepatogumų, bet ir atsiliepė sveikatai.

Įrodymų, kad toks stebėjimas būtų turėjęs tiesioginės įtakos pareiškėjo sveikatai, teismas nerado, tačiau konstatavo, kad stebėjimo įranga Šiaulių areštinės kamerose buvo įrengta pažeidžiant jos naudojimą reglamentuojančius normatyvinius aktus.

Vaizdo stebėjimo kamerų Šiaulių areštinės sulaikymo patalpose nebėra. Jos išmontuotos prieš metus Seimo kontrolieriaus nurodymu.

41-erių A.Genevičius šiuo metu atlieka bausmę pataisos namuose. Buvęs Šiaulių prokuroras nuteistas kalėti 10,5 metų. Šiuo metu jis yra atlikęs kiek daugiau nei trečdalį bausmės.

BNS primena, kad A.Genevičiaus prokuratūroje dirbo nuo 1994 metų, neturėdamas aukštojo išsimokslinimo. Jis buvo įstojęs į aukštojo mokslo mokyklą, tačiau studijų nesugebėjo pabaigti nurodytu laiku, todėl buvo pažemintas pareigose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min