Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 9d. 16:00

Už melagingus parodymus – laisvės apribojimo bausmė

M.Kumšlys teisme bandė dangstytis savo veidą.
A.Kripaitės nuotr. / Mindaugas Kumšlys, įstūmęs jaunuolį į Danę, nuteistas kalėti 11 metų. Bausmės neišvengė ir jo draugė, melagingai liudijusi teisme.

Klaipėdos apygardos teismas nuteisė klaipėdietę, melagingai liudijusią vos tragiškai nepasibaigusioje istorijoje, kai 2010-ųjų vasarą į Danę buvo įstumtas jaunuolis vos nenuskendo.

Teismas už melagingų parodymų davimą 6 mėnesių laisvės apribojimo bausme nuteisė U.A.

Priminsime, jog Klaipėdos apygardos teismas Mindaugą Kumšlį 15 metų laisvės atėmimo
bausme nuteisė už tai, kad jis 2010 m. liepos 25 d.  sumušė ir į Danės upę įstūmė nukentėjusįjį. Vaikinas nuo mirties buvo išgelbėtas tik neabejingų klaipėdiečių dėka. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nuteistajam bausmę sumažino iki 11 metų.

Kaip liudytoja minėtoje byloje buvo apklausta kaltinamojo draugė U. A., kuri ikiteisminio tyrimo metu davė vienokius, o teisme – jau kitokius, t.y. melagingus parodymus apie tai, kas ir kaip vyko liepos 25-osios naktį Danės krantinėje. Tada valstybinį kaltinimą pasikėsinimo nužudyti byloje teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė baigiamojoje kalboje teismo paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų davimo.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas dėl šio nusikaltimo merginą išteisino, tačiau Klaipėdos apygardos teismas vakar priėmė apkaltinamąjį nuosprendį ir nuteistajai skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant ją nuo 24 val. iki 6 val. ryto būti namuose.

„Šis atvejis nėra išskirtinis, kada liudytojai, būdami teisme įspėti apie tai, jog už melagingų parodymų davimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė, vis tiek dėl vienokių ar kitokių priežasčių meluoja teismui ar ikiteisminio tyrimo pareigūnams. Pastaruoju metu vis daugiau tokių bylų baigiasi apkaltinamaisiais nuosprendžiais ir tai galėtų būti prevencinė priemonė būsimiems liudytojams, kurie neretai į teismo posėdį ateina ne atsakingai liudyti, o pasakoti visokių nebūtų istorijų“, – sakė Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė, priminusi dar vieną neseną atvejį, kai, siekdama išsukti nuo baudžiamosios atsakomybė ją sumušusį sugyventinį, moteris davė melagingus parodymus ir buvo už tai nuteista pinigine bauda.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min