Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už miglotą pasaką apie avariją senolė iš Bajoraičių kaimo neatidavė sukčiams santaupų

Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų
Radviliškio policijos nuotr. / Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų
Šaltinis: 15min
0
A A

Šakių rajono policija operatyviai sulaikė sukčiavimu įtariamus 16 ir 17 metų jaunuolius. Surengti pasalą policininkams padėjo pasieniečiai.

Rugsėjo 19 d. 15 val. 18 min. Marijampolės apskrities VPK Šakių r. PK gautas moters (gim. 1942 m.) pranešimas, kad rugsėjo 18 d. Šakių r., Bajoraičių k., jai paskambino nepažįstamas vyras, kuris prisistatė giminaičiu ir papasakojo, kad sukėlė eismo įvykį, per kurį nukentėjo.

Minėtas vyras su moterimi susitarė, kad reikalingus 2 000 eurų atvyks pasiimti rugsėjo 19 d. apie 15 val.

Įtariamieji (g. 2000 m. ir g. 1999 m.) uždaryti į areštinę, antradienį praneša Policijos departamentas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovai antradienį išsamiau pasakoja, kaip pasieniečiai surengė sėkmingą pasalą prie telefoninių sukčių atakuotos pensininkės sodybos.

Telefoniniai sukčiai iš Šakių rajone gyvenančios 74-erių moters bandė išvilioti 2 tūkst. eurų, sukurpę istoriją apie esą jos anūkės vyro padarytą avariją. Pensininkei pagalbon suskubę pasieniečiai prie jos sodybos surengė pasalą, į kurią pateko trys Vilkaviškio rajono gyventojai, moteris ir du nepilnamečiai.

Pirmadienį į VSAT Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardą paskambino moteris. Ji pranešė, kad pas jos 74-erių močiutę, gyvenančią viename Šakių rajono kaime, turi atvažiuoti telefonu pinigų reikalavę asmenys.

Moteris pasieniečius informavo, kad močiutei paskambinęs asmuo papasakojo istoriją apie jos anūkės vyrą. Esą šis sukėlė automobilio avariją. Skambinusysis garbaus amžiaus moterį gąsdino problemomis su policija, kurias galima būtų išspręsti už 2 tūkst. eurų. Šiuos pinigus esą 74-erių moteris turi paruošti ir atiduoti atvyksiantiems tarpininkams.

Užkardoje dirbę pasieniečiai šią informaciją iškart perdavė kolegoms, arčiausiai nurodyto kaimo vykdžiusiems pasienio su Rusija teisinio režimo kontrolę. Šie atskubėjo į vietą ir prie minėtos sodybos surengė pasalą.

Netrukus joje buvę VSAT pareigūnai pastebėjo atvažiuojantį automobilį „Ford Focus“. Mašina sustojo maždaug už 100 metrų nuo sodybos. Vienas asmuo į ją nuėjo, įtarta, paimti minėtų 2 tūkst. eurų.

Pasieniečiai iššoko iš pasalos ir pradėjo sulaikymo veiksmus. Paaiškėjo, kad automobilį atvairavo 26-erių Vilkaviškio rajono gyventoja. Kartu su ja mašinoje buvo 17-metis to paties rajono gyventojas. Sulaikymo metu jie nesipriešino.

Į sodybą ėjęs trečias atvykėlis, kaip vėliau paaiškėjo, 16-metis Vilkaviškio rajono gyventojas, bandė pabėgti nuo pasieniečių, tačiau vienas jų pasirodė esantis greitesnis už jaunuolį ir jį prisivijo. Tuomet šis dar spėjo perlaužti turėtą mobilaus ryšio telefoną ir jį nusviesti į žolę.

Sulaikytuosius, automobilį „Ford Focus“ ir sulaužyto telefono likučius Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai perdavė į įvykio vietą kiek vėliau atvykusiems Marijampolės apskrities policijos pareigūnams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min