Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 17d. 16:21

Už mirtinus šūvius prieš 15 metų – 20 metų laisvės atėmimo bausmė

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

Už mirtinus šūvius prieš 15 metų Rokiškyje 44 metų panevėžiečiui V.Š. paskirta valstybės kaltintojo pasiūlyta 20 metų laisvės atėmimo bausmė – tokį nuosprendį šiandien popiet priėmė Panevėžio apygardos teismas, baigęs nagrinėti Lietuvos generalinės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis už nužudymą kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu siūlė pavojingu recidyvistu pripažintą V.Š. nuteisti kalėti 20 metų – prie 15 metų laisvės atėmimo už šį nusikaltimą pridėti penkerius metus – dalį ankstesniu nuosprendžiu paskirtos bausmės.

Šiuo metu iš Rokiškio kilęs, bet deklaravęs gyvenamąją vietą Panevėžyje, V.Š. atlieka 12 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią už nužudymą Panevėžyje, prie geležinkelio stoties esančio prekybos centro „Iki“ aikštelėje, 2002 metų balandžio 17 d buvo paskyręs Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą.

Bylos duomenimis, prieš 15 metų vėlų kovo 14 d. vakarą Rokiškyje iš pistoleto „Makarov“ ne mažiau kaip septyniomis kulkomis buvo apšaudytas automobilis „Ford Siera“, kuriuo iš treniruotės sporto salėje grįžo grupė jaunų vaikinų. Tarp draugų automobilyje sėdėjęs 21 metų V.M. buvo sunkiai sužeistas ir mirė vežamas į ligoninę.

V.Š. buvo kaltinamas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu pasikėsinęs nužudyti tris žmones, tik netaiklūs šūviai ir laiku suteikta kvalifikuota medicininė pagalba sutrukdė baigti nusikaltimą dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jo valios. Taip pat V.Š., neturėdamas leidimo, buvo įsigijęs pistoletą „Makarov“ su jam skirtais šoviniais, kuriuos laikė ir gabeno su savimi į Rokiškį ir Vilnių. Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 3-ioji valdyba, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokurorai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min