Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nelegaliai įdarbintą virėją Panevėžio kavinės vadovui skirta penkių tūkstančių litų bauda

Darbas virtuvėje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbas virtuvėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas skyrė administracinę nuobaudą Panevėžio centre esančios kavinės direktoriui A.S., įdarbinusiam nelegalią darbuotoją.

Kaip rašoma Panevėžio miesto apylinkės teismo pranešime, teismas nustatė, kad 43 metų A.S. vadovaujamoje UAB „Almirasa“ kavinėje šiemet spalio 10 dieną L.G. buvo įdarbinta kavinėje virėja. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Panevėžio skyriui apie tai nebuvo pranešta.

Nelegalią darbuotoją, dirbančią kavinės virtuvėje, patikrinimo metu rado Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai.

Ištyręs visus įrodymus, teismas nustatė, kad spalio 10 dieną UAB „Almirasa“ direktorius A.S., kaip darbdavio atstovas, ir L.G. buvo sudarę rašytinę darbo sutartį. Kavinės darbo laiko apskaitos žiniaraštis patvirtina, kad virėjai už tos dienos darbą turėjo būti apskaičiuotas ir išmokėtas darbo užmokestis.

A.S. leido pradėti dirbti bendrovėje L.G, neužtikrinęs, kad remiantis įstatymais prieš vieną dieną iki numatytos darbo pradžios apie naują darbuotoją būtų pranešta „Sodrai“, tad jo veikoje nustatyti visi nelegalaus darbo kaip administracinio teisės pažeidimo požymiai.

Skirdamas administracinę nuobaudą, teismas atsižvelgė į tai, kad nelegaliai dirbo vienas darbuotojas, darbas pagal savo pobūdį nebuvo susijęs su pavojumi darbuotojo sveikatai ar gyvybei.

Teismas nusprendė A.S. už administracinį teisės pažeidimą skirti nuobaudą – penkių tūkstančių litų dydžio baudą.

Nutarimas dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min