Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nelegalius darbuotojus ir jiems mokėtus atlyginimus atsakys Alytaus bendrovė ir jos direktorius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
FNTT nuotr. / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyrius kartu su Alytaus rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame specialios paskirties šaldymo įrenginius gaminančios ir jais prekiaujančios bendrovės direktorius K.J. (gim. 1955 m.) įtariamas neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu ir apgaulinga buhalterine apskaita.

Kaip informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, tokie patys įtarimai pareikšti ir juridiniam asmeniui – Alytuje registruotai bendrovei „V“. 

Tyrimo metu išaiškinta, kad 2007 m. sausio mėn.–2008 m. rugsėjo mėn. laikotarpiu, vadovaujant direktoriui K.J., bendrovėje „V“ neoficialiai įdarbinta penkiolika asmenų, kuriems buvo išmokėta 15  tūkst. 870 litų darbo užmokesčio. Šios lėšos nebuvo apskaitytos šaldymo įrenginius gaminančios įmonės buhalterijoje, o įvykusios ūkinės operacijos nepagrįstos jokiais apskaitos dokumentais.

FNTT Alytaus apskrities skyriaus tyrėjai atskleidė, kad direktorius K.J.  ne tik mokėjo nelegaliems darbuotojams neoficialius atlyginimus, bet ir teikė neteisingus duomenis apie bendrovės „V“ turto panaudojimą. Paskaičiuota, kad pateikusi deklaracijas, kuriose įrašyti melagingi duomenys, bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 19 tūkstančių litų mokėtinų mokesčių.

Baigta baudžiamoji byla perduota Alytaus rajono apylinkės teismui. Už apgaulingai tvarkytą bendrovės buhalterinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimą Baudžiamasis kodeksas nustato griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min