Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio bendrovės vadovui skirta bauda už nelegalius darbuotojus

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas, baigęs nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą, nubaudė statybos įmonės direktorių už nelegalų darbą.

Teismas nustatė, kad Vilniuje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės „Promotex“ direktorius A.V. įmonės statybvietėje Panevėžyje, Katedros gatvėje, leido dirbti A.M. ir A.J. be rašytinių darbo sutarčių. A.M. neoficialiai dirbo nuo šių metų birželio 29 iki liepos 13 dienos, o A.J. – liepos 13-ąją.

Panevėžio miesto apylinkės teismas informuoja, kad darbuotojai A.M. ir A.J. liepos 16 d. kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyrių  nurodydami, kad nuėję į „Sodrą“ sužinojo buvę atleisti, nors faktiškai tomis dienomis dirbo. Patikrinę „Sodros“ duomenis, darbo inspekcijos atstovai E.Č. ir V.P. nuvyko į objektą Katedros gatvėje. Nustatyta, kad A.M. ir A.J. dirbo statybvietėje, nors darbo sutartys su jais jau buvo nutrauktos.

Teismas konstatavo, kad A.M. bei A.J. dirbo statybos darbus bendrovės „Pramotex“ objekte, paklusdami įmonėje nustatytai tvarkai, jų darbas buvo apmokamas. Klaida atleidžiant šiuos darbuotojus buvo padaryta dėl A.V. aplaidumo ir nerūpestingumo, nes jis, būdamas UAB ,,Promotex“ direktorius ir kartu darbuotojų atžvilgiu darbdavio atstovas, dėl nepateisinamų priežasčių netinkamai vykdė darbdavio funkcijas.

A.V. kaltu dėl padaryto teisės pažeidimo didžia dalimi prisipažino, dėl savo poelgio nuoširdžiai gailėjosi, ėmėsi priemonių pažeidimo padariniams šalinti. A.V. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, jis neteistas, dirba, tačiau gauna palyginti nedideles pajamas.

Skirdamas administracinę nuobaudą, teismas atsižvelgė į tai, kad A.J. nelegalus darbas truko tik vieną dieną, darbuotojo teisminis ginčas dėl neteisėto atleidimo iš darbo ir darbinių išmokų priteisimo baigėsi taikos sutartimi. Darbo ginčą su kitu darbuotoju pažeidėjas taip pat ketina išspręsti taikiai.

Teismas nusprendė A.V. nubausti 500 litų bauda už nelegaliai dirbusį A.J. ir tūkstančio litų bauda – už nelegaliai dirbusį A.M. Iš viso pažeidėjas turės sumokėti 1 tūkst. 500 litų baudą.

Nutarimas dar neįsiteisėjęs, per 20 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min