Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 28d. 14:12

Už „nemokamus“ baldus ir sporto inventorių nuteista buvusi Panevėžio valdininkė

Vilma Janišienė
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Vilma Janišienė

Panevėžio apygardos teismas vasario 27 d. dėl piktnaudžiavimo nuteisė buvusią Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėją Vilmą Janišienę. Teismas jai skyrė per 3 700 eurų baudą.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, jie nustatė, kad Vilma Janišienė viršijo jai suteiktus įgaliojimus ir surengė viešųjų pirkimų konkursus dėl baldų ir sporto inventoriaus pirkimo, iš anksto susitarusi su kai kuriomis įmonėmis.

Juridinio skyriaus vedėja pati parengė pirkimo sąlygas, apklausė pirkimuose dalyvaujančias įmones ir nustatė, kurios įmonės viešųjų pirkimų konkursus laimėjo. Vedėja paprašė, kad įmonė, gavusi užsakymą pagaminti apie 21,5 tūkst. eurų vertės baldus, papildomai jos butui pagamintų spintą, batų dėžę ir virtuvinį stalą, bet už baldus neatsiskaitė.

Panašiu būdu V.Janišienė apsirūpino savo reikmėms ir sporto inventoriumi. Iš sporto įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės ji nemokamai gavo daugiau nei 700 eurų vertės prekių, kai ši įmonė laimėjo viešųjų pirkimų konkursą ir su Panevėžio rajono savivaldybe pasirašė sutartį dėl beveik 3,5 tūkst. eurų vertės sporto įrangos pirkimo–pardavimo.

Nustatyta, kad Juridinio skyriaus vedėja iš dviejų įmonių, gavusių užsakymus pagal sutartis, nemokamai išsireikalavo sporto inventoriaus ir baldų už daugiau nei 1 tūkst. eurų, rašoma Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vadovės Renatos Saulytės antradienį paviešintame pranešime.

Tai jau antrasis teismo nuosprendis buvusiai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjai. Neseniai Panevėžio miesto apylinkės teismas dėl dokumento suklastojimo jai skyrė 3 012 eurų baudą.

Panevėžio miesto apylinkės teisme dar nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje V.Janišienei yra pateikti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo ir kurstymo juos klastoti bei piktnaudžiauti tarnyba. Kartu su buvusia Juridinio skyriaus vedėja teisiami keli Panevėžio rajono savivaldybės administracijos tarnautojai ir Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanu Dorošu.

15min.lt nuotr./Ivanas Dorošas atvestas į teismą
15min.lt nuotr./Ivanas Dorošas

Primename, kad STT Panevėžio valdybos pareigūnai Panevėžio rajono savivaldybėje ir šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, vykdant viešuosius pirkimus.

Pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad šioje savivaldybėje viešieji pirkimai, susiję su melioracijos, kelių ir gatvių priežiūros, rekonstrukcijos ir projektavimo darbais, buvo organizuojami neskaidriai. Įtarimai pareikšti daugiau nei dešimčiai asmenų. STT Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min