Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nenorą mokėti baudos – 45 paros arešto

Areštinė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Areštinė
Šaltinis: 15min
0
A A

25-erių metų šiauliečio Adrijaus Jakučio ir teisėtvarkos pareigūnų keliai susikirto ne kartą – vaikinas yra jau keletą kartų teistas už vagystes. Paskutinįkart teismo nuosprendžio jis išklausė praėjusių metų gegužę už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo kortele.

Mat šiaulietis vienoje miesto parduotuvėje už prekes panoro atsiskaityti nežinia iš kur gauta svetima mokėjimo kortele. Už šį nusikaltimą A. Jakučiui buvo skirta 2 600 litų bauda. Laikas ėjo, tačiau baudos mokėti vaikinas nesiruošė. Tad po 4 mėnesių Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu bauda buvo pakeista 45 paromis arešto, atliekant jį poilsio dienomis. Vieną savaitgalį A. Jakutis į areštinę atvyko. Tačiau, matyt, nelabai jam ten patiko, nes daugiau nesirodė. Todėl teismas nutarė šventadieninį areštą pakeisti įprastiniu – likusias arešto dienas praleisti areštinėje be jokių pertraukų. Nenorėdamas prarasti laisvės, vaikinas nuo pareigūnų pasislėpė ir yra ieškomas. Ieškomas jis ir dar dėl to, kad pažeidė kardomąją priemonę periodiškai registruotis policijos įstaigoje, jam paskirtą kitoje baudžiamojoje byloje – dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Mat jis įtariamas praėjusių metų vasario 14 d. Šiauliuose, Medelyno g., gyvenamojo namo laiptinėje, su dar vienu draugužiu šampano ir alaus buteliais sumušę ir sužaloję du vaikinus.

49 metų šiaulietis Algirdą Janūną nesumokėta 1 000 litų bauda persekioja nuo 2006 metų – už neteisėtą stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų laikymą Saulės tako 4–ojo namo bute. Po trejų metų vyras įkliuvo dar ir dėl vagystės – per išgertuves vienoje kompanijoje  du sugėrovai pasigedo savo piniginių. Buvo nustatyta, kad čia A. Janūno darbas. Subendrinęs bausmę dėl vagystės su bausme už neteisėtą stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų laikymą, teismas jam paskyrė 6 mėnesius nelaisvės ir 1 000 litų baudą. Vyras belangėje pusmetį atsėdėjo, o baudos vis taip ir nesumoka. Antstoliai nerado jokio jo turto, į kurį būtų galima nukreipti baudos išieškojimą. Tad, teismo sprendimu, A. Janūnui dabar teks sugrįžti į areštinę ir čia praleisti keletą parų, kuriomis pakeista nesumokėtoji bauda. Nuo pareigūnų vyras pasislėpė.

Areštinė laukia ir 35 metų Rolano Ignatavičiaus, kuris vieną 2007 m. kovo dieną pagrasino nužudyti savo draugo buvusią žmoną ir už tai  teismas jam paskyrė 910 litų baudą. Vyras gera valia šios baudos nemoka, gyvenamojoje vietoje jis nerastas, tad dabar paskelbta jo paieška ir jis bus nugabentas į areštinę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min