Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 15:49

Už neteisėtą cigarečių laikymą - bauda

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teismas

Bauda yra viena iš bausmių rūšių, kurią prokurorai neretai teismo prašo taikyti įstatymo numatytais atvejais. Praėjusią savaitę įsiteisėjo Kauno apygardos teismo nuosprendis, kuriuo teismas du šakiečius – A.K. (gim.1969 m.) ir A.B. (gim. 1974 m.) - pripažino kaltais neteisėtai disponavus akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 250 MGL, ir nubaudė baudomis po 35 tūkst. 100 litų.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, teismas konfiskavo ir autotransporto priemonę, kuria buvo gabenamos prekės. Valstybinį kaltinimą palaikęs Kauno apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, remdamasis ikiteisminio tyrimo duomenimis, teisme kaltino A. K. ir A. B., kad jie 2008 m. balandžio 4-5 d. veikdami bendrininkų grupėje iš tyrimo metu nenustatytų asmenų neteisėtai įgijo Lietuvos Respublikos akcizų įstatymu apmokestinamų Rusijos Federacijos banderolėmis paženklintų prekių – cigarečių ir alkoholinių gėrimų, kurių bendra vertė 35 564,74 Lt, tai yra viršijanti  250 MGL dydžio sumą,  ir jas gabeno krovininiu automobiliu Peugeot J5.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono PK tyrėjai kartu su Šakių rajono apylinkės prokuratūros prokurorais.

„Lietuvos Respublikos teritorijoje draudžiama disponuoti tabako ir alkoholio gaminiais, jeigu jie nepaženklinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais – banderolėmis, bei neturint dokumentų, patvirtinančių, kad buvo sumokėti importo muitai, akcizų ir pridėtinės vertės mokesčiai,“ - sakė  Kauno apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis.

Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis yra viena iš Baudžiamajame  kodekse numatytų nusikalstamų veikų ekonomikai ir verslo tvarkai, už kurią numatyta ne tik bauda, bet ir laisvės atėmimas iki septynerių metų.

2008 metais  Kauno apygardos ir jos teritorijoje esančių apylinkių prokurorų perduotose teismams baudžiamosiose bylose, baudos bausmėmis iš viso buvo nuteisti 1077 asmenys, jiems skirta baudų virš 2,5 mln. litų. Prokurorai, prašydami teismo skirti baudas, stengiasi išsiaiškinti kaltinamų asmenų turtinę padėtį, galimybes tokią bausmę realiai įvykdyti. Apie 69 proc. baudų kaip bausmės buvo paskirtos teismo baudžiamuoju įsakymu.

„Nuosprendžių dėl baudos pateikimo vykdymui  ir vykdymo kontrolės sustiprinimas yra viena iš prioritetinių prokuratūros veiklos krypčių, - sakė Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis. – Tenka konstatuoti, kad ne visada nubausti baudomis asmenys geranoriškai sumoka baudas, todėl čia svarbus vaidmuo tenka antstoliams. Įstatymas numato, kad neturintiems lėšų arba vengiantiems savo noru sumokėti paskirtą baudą gali būti taikomos įstatymo numatytos priemonės –  baudos pakeitimas viešaisiais darbais arba areštu.“

Per 2008 metus  iš 133 asmenų,  nesumokėjusių teismo paskirtų baudų, jos buvo išieškotos  priverstinai, taip pat 8 asmenims baudos pakeistos viešaisiais darbais, 14 – areštu. Dažniausios baudų neišieškojimo priežastys –  didelė dalis nuteistųjų neturi pajamų ar turto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min