Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 21d. 09:06

Už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kėdainietis prarado laisvę 14 metų

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

Už labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių gaminimą 21 metų kėdainietis E.V. netrukus bus teisiamas – šią neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis baudžiamąją bylą nagrinėti apygardos teismui perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Edgaras Baltrimavičius. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai rudenį Kėdainių rajono Krakių miestelyje E.V., išrovęs tėvų darže augusias kanapes ir jas sudžiovinęs, neteisėtai gamino labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Specialistai nustatė, kad augalinės kilmės narkotinės medžiagos sudarė 4414 gramų.

Dar vienas kėdainietis už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą platinti šį mėnesį neteko laisvės keturiolikai metų – tokį nuosprendį paskelbė Panevėžio apygardos teismas, paskyręs valstybės kaltintojo pasiūlytą laisvės atėmimo bausmę.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ramūno Pačebuto perduotoje nagrinėti teismui baudžiamojoje byloje anksčiau teistas 42 metų V.B. buvo kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą platinti, pasipriešinimu pareigūnams ir svetimo turto sugadinimu.

Anykščių rajono Pirmajame Svirnų kaime deklaravęs gyvenamąją vietą, tačiau gyvenantis nuomojamame bute Kėdainių mieste V.B., turėdamas tikslą platinti, prieš metus ne kartą neteisėtai įgijo ir laikė bute, remontuojamame name ir kitose vietose labai didelį kiekį įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų – amfetamino, heroino, kanapių ir jų dalių, kurias pernai sausio 13 d. kratos metu rado pareigūnai.

Prokurorų teigimu, daugiausia nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta, padaro jauni asmenys iki 30 metų, ir tai atspindi pavojingą šių medžiagų plitimo tendenciją ir jų įtaką jaunų žmonių nusikalstamų veikų padarymui. Todėl reiktų prisiminti, kad įstatymas, numatantis bausmes už neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymą, tuo pačiu numato ir galimybę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės asmenis, kurie savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar kreipėsi į valstybės instituciją norėdami atiduoti neteisėtai pasigamintas, įgytas, laikytas be tikslo platinti narkotines ar psichotropines medžiagas.

Panevėžio apygardos prokuratūros teritorijoje esančiose apylinkėse pernai buvo pradėti 92 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikaltimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, apygardos ir apylinkių prokurorai nagrinėti teismui perdavė 43 baudžiamąsias bylas su kaltinamaisiais aktais 61 asmens atžvilgiu.

Pernai Panevėžio apygardos teritoriniuose apylinkių teismuose dėl neteisėtos narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartos buvo išnagrinėtos prokurorų perduotos 85 baudžiamosios bylos 114 asmenų atžvilgiu.

Prokurorų prašymu, pernai dar 23 asmenys už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis buvo nubausti perdavus 21 baudžiamąją bylą su pareiškimais dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Įstatymas tam, kas neteisėtai įgijo, gabeno, laikė ar platino labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų.

Temos: 1 Narkotikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min