Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 16d. 15:47

Už netinkamą pareigų vykdymą atsakingiems pareigūnams skirtos tarnybinės nuobaudos

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / L ietuvos Respublikos generalinė prokuratūra

Šiandien generalinis prokuroras Algimantas Valantinas kanclerei Gertrudai Tumelienei bei Planavimo ir ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojui Gintarui Čekauskui skyrė tarnybines nuobaudas – pastabas. Nuobaudos skirtos už netinkamą tarnybinių pareigų atlikimą vykdant prokuratūrų pastato statybos rangos sutartį.

Generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio vadovaujama tarnybinio patikrinimo komisija konstatavo, kad statant prokuratūrų pastatą Rinktinės gatvėje ir perkant iš projekto autoriaus (architekto K.Lupeikio) statinio techninio projekto korektūrą, nebuvo įvykdyta Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta neskelbiamų derybų procedūra, o atsiskaitant už salių įrengimo paslaugas taip pat nebuvo taikomos Viešųjų pirkimų įstatymo procedūros – pinigai buvo sumokėti panaudojant rangos sutartyje numatytas užsakovo rezervo lėšas, nors minimoje sutartyje tai nebuvo detaliai aptarta, todėl turėjo būti taikomas Viešųjų pirkimų įstatymas, teigiama pranešime spaudai.

„Vertinant situaciją ekonomiškumo kriterijumi matyti, kad žalos valstybės biudžetui nepadaryta. G.Tumelienės ir G.Čekausko padaryti pažeidimai nelaikomi turėjusiais įtakos statybos darbų skaidrumui, tačiau negali būti toleruojami, nes kenkia prokuratūros kaip teisėsaugos institucijos vardui“, – paaiškino G.Jasaitis. Jis pažymėjo, kad įvykdžiusi investicijų projektą Generalinė prokuratūra į valstybės biudžetą grąžino 39,2 tūkst. litų.

Pasak tarnybinio patikrinimo komisijos pirmininko, siūlant tarnybinės nuobaudos dydį atsižvelgta į pažeidimų pobūdį bei įvertinta visa baudžiamų valstybės tarnautojų darbo veikla.

Generalinio prokuroro sprendimas dėl tarnybinių nuobaudų skyrimo per vieną  mėnesį gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min