Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Briedį nušovęs medžiotojas turės sumokėti daugiau kaip 6500 eurų

Nušautas briedis
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento nuotr. / Nušautas briedis
Šaltinis: 15min
4
A A

Šiaulių apygardos teismas nepasigailėjo briedį medžioklėje nušovusio Joniškio rajono gyventojo. Atmetus apeliacinį skundą, paliktas galioti Joniškio rajono apylinkės teismo nutarimas, kurio Ž.Ž. pripažintas kaltu ir jam paskirta 1000 eurų bauda, pusantrų metų atimta teisė medžioti, konfiskuotas šautuvas, taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, siekiančią daugiau kaip 5500 eurų.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams po ilgai trūkusio tyrimo pavyko įrodyti, kad varyminės medžioklės metu Joniškio rajone Ž.Ž. nušovė briedį.

Medžioklė vyko pernai, gruodžio 3 d., Joniškio rajone, Beržėnų medžioklės būrelio medžioklės plotuose. 44-erių metų Ž.Ž., neturėdamas licencijos briedžio patinui sumedžioti, medžiodamas, sumedžiojo briedžio patiną. Medžiotojas nurodė, kad varyminės medžioklės metu du kartus šovė į keturis elnio jauniklius, tačiau nepataikė.

Negyvą briedį aptiko vieno iš varovų šuo. Keturkojis, aptikęs briedį, ėmė skalyti ir kviesti šeimininką. Apie incidentą buvo pranešta aplinkosaugininkams. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai iš piliečio Ž.Ž. paėmė kombinuotą šautuvą „Heym 55 BF“, su kuriuo šis medžiojo.

VIDEO: Nufilmuotas neteisėtai briedį nušovusių medžiotojų sulaikymas

Aiškinantis aplinkybes buvo apžiūrėtas briedis. Pareigūnams pavyko aptikti kulką. Kulka ir ginklas buvo perduoti ekspertams. Šiaulių apskrities vyriausio policijos komisariato ekspertai nustatė, kad kulka, nušovusi briedį, paleista ir piliečio Ž.Ž. ginklo.

Medžiotojui buvo surašytas protokolas, o surinkta medžiaga perduota teismui. Šių metų rugpjūtį Joniškio rajono apylinkės teismas Ž.Ž. pripažino kaltu ir skyrė 1000 eurų baudą, metams ir 6 mėnesiams atėmė teisę medžioti bei konfiskavo medžiotojo šautuvą.

Kaltės nepripažinęs medžiotojas teismo sprendimą apskundė. Ž.Ž. skunde nuogąstavo, kad ne visos medžioklės aplinkybės buvo išsamiai ištirtos. Esą niekas neieškojęs elnių, į kuriuos jis šovė, pėdsakų, o iš briedžio išimta kulka galėjo būti sukeista.

Skundą nagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas jį atmetė kaip nepagrįstą ir paliko galioti Joniškio rajono apylinkės teismo nutartį. Šis sprendimas galutinis ir neskundžiamas.

Pasibaigus teismų maratonui, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas Ž.Ž. pateiks pretenziją atlyginti gamtai padarytą žalą ir už nušautą briedį sumokėti daugiau kaip 5550 eurų, praneša Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono Aplinkos apsaugos departamentas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai: 4
Parašykite atsiliepimą apie 15min