TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už nuslėptus mokesčius Klaipėdos verslininkas pasistatė namą

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokesčių vengęs Klaipėdos verslininkas Ričardas Valatka užsitraukė teistumą. Krovinių rūšiavimu ir perkrovimu užsiimančios bendrovės savininkas mokesčių kratėsi net ir po Valstybinės mokesčių inspekcijos įspėjimo. Nuslėptas sumas klaipėdietis naudojo savo asmeninėms reikmėms.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad deklaruotų mokesčių sąmoningai nemokėjusį IĮ „Krova“ savininką Ričardą Valatką Klaipėdos miesto apylinkės teismas pripažino kaltu ir skyrė jam laisvės atėmimo bausmę – bemaž pusantrų metų nelaisvės, bausmės laiką atidedant kone tokiam pačiam terminui.

Įmonės vadovas ir savininkas, užuot atlikęs prievolę, įmonės lėšas investavo į gyvenamojo namo užmiestyje statybą ir panaudojo kitoms asmeninėms reikmėms. 

Uostamiesčio verslininkas padarė žalą valstybės biudžetui net ir po raginimų nesumokėjęs per 820 tūkst. litų mokesčių.  Iš jų – apie 0,5 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio ir  0,3 mln. litų pelno mokesčio.

Įmonės vadovas ir savininkas, užuot atlikęs prievolę, įmonės lėšas investavo į gyvenamojo namo užmiestyje statybą ir panaudojo kitoms asmeninėms reikmėms. Taip pat nustatyta, kad verslininkas  sau per paties  valdomą įmonę  suteikė apie 0,9 mln. litų paskolą ir taip sumažino įmonės galimybes atsiskaityti su valstybės biudžetu. Teismą kaltinamasis bandė įtikinti, kad pelningai dirbusi įmonė stigo lėšų mokesčiams, nes neatgavo apie milijono litų, skirtų vilkikams įsigyti, kurie, neva, buvo perduoti pažįstamam asmeniui ir negrąžinti.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad krovinių rūšiavimu ir perkrovimu užsiimanti Klaipėdos įmonė vis dėlto galėjo padengti dalį susikaupusios skolos, nes turėjo tam finansinių galimybių. Mokesčių inspekcija įmonei ne kartą buvo siuntusi priminimus per nustatytą terminą sumokėti 2009 m. – 2013 m. pateiktose deklaracijose deklaruotą per 820 tūkst. litų įvairių mokesčių sumą bei apie 176 tūkst. litų siekiančius delspinigius, tačiau į tai nebuvo sureaguota.

„Kontrolieriams išsiuntus priminimą geruoju sumokėti mokestį ir su juo susijusias sumas, mokesčiai turi būti sumokėti per jame nustatytą terminą – 20 dienų. Kitaip mokesčių administratorius įgyja teisę perduoti medžiagą teisėsaugos institucijoms dėl tolimesnių veiksmų mokesčio mokėtojo atžvilgiu“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė, priminusi, kad pateikus deklaraciją ar kitą dokumentą, bet nesumokėjus apskaičiuotų mokesčių net ir po to, kai valstybės įgaliota institucija priminė apie tokią pareigą, įstatymas už mokesčių nesumokėjimą numato baudžiamąją atsakomybę.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min