TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už Panevėžio priemiestyje nukankintą bejėgišką įkaitą žudikui teismas skyrė 15 metų nelaisvės

Įkaitas
Photos.com / Įkaitas
Šaltinis: 15min
0
A A

Už Panevėžio priemiestyje nukankintą bejėgišką įkaitą, tapusį žiaurių pasityčiojimų auka, 28 metų G.P. paskirta 15 metų laisvės atėmimo bausmė – tokį nuosprendį išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotą sukėlusią baudžiamąją bylą ketvirtadienį priėmė apygardos teismas.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, už nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis valstybinį kaltinimą nagrinėjant teisme šią nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas teisiamajam siūlė skirti trejais metais griežtesnę – 18 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šiuose pasityčiojimo veiksmuose kartu su G.P. dalyvavusiai jo nepilnametei draugei taip pat teko atsakyti baudžiamąja tvarka, nes septyniolikmetė mergina, kaip buvo nustatyta tyrimo metu, taip pat dalyvavo netesėtai atimant laisvę panaudojus smurtą ir sukeliant pavojų žmogaus gyvybei ir sveikatai – jai paskirta aštuonių mėnesių ir 20 dienų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams.

Nepilnametei taip pat paskirta auklėjamojo poveikio priemonė – 60 valandų nemokamų darbų ir elgesio apribojimas dešimčiai mėnesių, ji įpareigota būti namuose nuo 22 val. iki 7 val. ryto, dalyvauti valstybinių ir nevalstybinių įstaigų ir organizacijų rengiamuose socialinio ugdymo ir reabilitacijos programose.

Didelį krašto visuomenės susidomėjimą sukėlęs Panevėžio priemiestinėje Piniavos gyvenvietėje nusikaltimas, susijęs su neteisėtu laisvės atėmimu, smurtu ir dėl sveikatos problemų negalėjusio pasipriešinti žmogaus kankinimu, pasibaigęs bejėgės aukos nužudymu, buvo įvykdytas pernai pavasarį. Kovo 21 d. 19 val. vieno namų bute 28 metų G.P. su dviem nepilnamečiais bendrininkais buvo uždaręs ir iki kovo 23 d. ryto prievarta laikė sveikatos problemų turėjusį kaimyną, mušė jį ir spardė kojomis,  tyčiojosi ir kankino pasipriešinti negalėjusį bejėgiškos būklės žmogų.

Kovo 23 d. rytą iki 11 val. G.P. dar mušė ir spardė savo įkaitą, po to surišo rankas ir kojas, užmovė ant galvos vieno prekybos centro polietileninį maišelį, aprišo kaklą virve ir paliko vieną bejėgį žmogų kankinamai mirčiai užrakintame bute. 

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai, jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato rajono komisariato pareigūnai.

Įstatymas tam, kas, panaudojęs smurtą ar sukeldamas pavojų nukentėjusio asmens gyvybei ar sveikatai, neteisėtai atėmė laisvę kitam žmogui ilgiau nei 48 valandas, numato laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų.

Už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai įstatymas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min