Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 24d. 16:06

Už parduotus automobilius pajamas nuslėpusiai bendrovei ir vadovams paskirtos baudos

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla

Už parduotus automobilius šimtus tūkstančių litų pajamų nuslėpę ir vengę prievolės valstybei panevėžiečiai verslininkai privalės sumokėti baudas: bendrovės direktorius J.K. – 12 tūkstančių 500 litų, direktorė kasininkė J.K. – 18 tūkstančių 750 litų, bendrovė kaip juridinis asmuo – 250 tūkstančių litų – tokį sprendimą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros perduotą baudžiamąją bylą priėmė miesto apylinkės teismas.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, teismas patenkino 136 tūkstančių 291 lito civilinį ieškinį dėl neatliktos prievolės valstybei, kurį buvo pareiškusi Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Visi trys nuteistieji taip pat privalės atlyginti po vieną tūkstantį 199 litus proceso išlaidų.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorės Danutės Baltrušaitytės perduotoje nusikaltimų finansų sistemai baudžiamojoje byloje apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu buvo kaltinami automobilių prekyba besiverčiančios bendrovės vadovai –J.K. ir  J.K., taip pat ir juridinis asmuo – uždaroji akcinė bendrovė.

Panevėžio mieste registruotos uždarosios akcinės bendrovės direktorius J.K. už parduotus automobilius darbuotojams nurodydavo į sąskaitas pažymas įrašyti mažesnes pinigines sumas, negu buvo sumokėję pirkėjai. Apgaulingai buhalterinę apskaitą tvarkė ir bendrovės direktorė kasininkė J. K. Neteisingi duomenys buvo įrašomi ir į pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas, suklastoti dokumentai pateikti Panevėžio apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai.

Bylos duomenimis, pagal Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnų tyrimo metu nustatytus pažeidimus ši bendrovė 2006 metais neapskaičiavo ir nesumokėjo į valstybės biudžetą 105 tūkstančių 722 litų pridėtinės vertės mokesčio, 88 tūkstančių 178 litų pelno mokesčio ir 23 tūkstančių 514 litų socialinio mokesčio.

„Tokie fiktyvūs sandoriai tarp automobilių prekyba besiverčiančių bendrovių ir asmenų prokurorinės veiklos praktikoje pastebimi gana dažnai, tačiau už nuslėptas pajamas, nesumokėtus mokesčius valstybei ir kitus nusikaltimus finansų sistemai baudžiamąja tvarka tenka atsakyti net ir po kelerių metų. Todėl kiekvienu atveju pravartu pagalvoti ne tik apie asmeninę atsakomybę pasirašant fiktyvų sandorį, bet ir apie verslo įmonės likimą. Teisėsaugos institucijos imasi prevencinių priemonių, todėl verslininkams, parduodantiems automobilius ar juos perkantiems, nereiktų tikėtis, kad pavyks išvengti mokesčių, ir tokie apgaulingo apskaitos tvarkymo atvejai išliks nepastebėti“, - teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gediminas Marcinkevičius.

Pasitaikantys mokesčių slėpimo atvejai ir būdai jiems atskleisti yra aptariami Panevėžio apygardos prokuratūros koordinaciniuose pasitarimuose su Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos apskrities vadovais.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorų akiratyje šiuo metu yra keletas panašių finansinių nusikaltimų bylų: vienose palaikomas valstybinis kaltinimas nagrinėjant jas teisme, kitose – organizuojamas ir kontroliuojamas ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka FNTT Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai

Įstatymai tam, kas apgaulingai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų arba bauda. Už šiame straipsnyje numatytas veikas baudžiamąja tvarka atsako ir juridinis asmuo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min