Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už pareigūno įžeidimą – ilgesni metai nelaisvės

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Laisvės atėmimo bausmės pratęsimas dar 6 mėnesiams – toks buvo šiandienos teismo verdiktas nuteistajam už tai, kad prižiūrėtoją išvadino necenzūriniais žodžiais.

Šių metų lapkričio 30 dieną, apie 17.30 min. M.J., atliekantis bausmę Pravieniškių 3-iuosiuose pataisos namuose, uždaroje zonoje, prie kameros priėjusį pareigūną išplūdo necenzūriniais žodžiais. Nuteistajam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato, kad tas, kuris įžeidė savo pareigas einantį valstybės tarnautoją ar viešojo administravimo funkcijas atliekantį asmenį yra baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Ši byla buvo ištirta pagreitinto proceso tvarka, ir nuteistąjį M.J. Kaišiadorių rajono apylinkės teismas nuteisė dar 6 mėnesiams laisvės atėmimo.

„Bus išnagrinėtas kiekvienas atvejis, susijęs su pareigūno įžeidimu, pasipriešinimu jam ar kitokiu nuteistųjų ir suimtųjų netinkamu elgesiu. Baudžiamasis kodeksas galioja ir jau nuteistam asmeniui, dažniausiai už tokius neteisėtus veiksmus nusikaltusiam asmeniui yra pratęsiamas bausmės atlikimo laikas“, – teigia Kalėjimų departamento direktorius Saulius Vitkūnas.

2009 m. laisvės atėmimo vietose užregistruotos 6 nusikalstamos veikos dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ir 2 nusikalstamos veikos dėl valstybės tarnautojo įžeidimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min