15min be reklamos
2022 12 05, 10:45

Už pasikėsinimą nužudyti 11 šventės dalyvių teisiama kaunietė neatsitokėjo: „Tikrai nekalta esu“

Teismas sostinėje apeliacine tvarka baigė nagrinėti už pasikėsinimą nužudyti 11 žmonių nuteistos moters skundą. Vilniaus teisėjams teks išsiaiškinti: jei dabar kaunietė laikosi kaltės nepripažinimo pozicijos, už ką tuomet ji „visų atsiprašė, labai“ pirmosios instancijos teisme?
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija: nukentėjusieji pabudo, likvidavo gaisro židinį ir tik taip išsigelbėjo. / PAGD archyvo nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį baigė nagrinėti dėl pasikėsinimo nužudyti 11 žmonių kalta pripažintos kaunietės I. P. baudžiamąją bylą.

Kalėti aštuonerius metus nuteista 55 metų moteris parašė apeliacinį skundą ir prašo išteisinimo.

„Noriu pasakyti, kad tikrai nekalta esu“, – per teismo posėdį sakė nuteistoji.

Tarp galimų aukų buvo ir jos anūkė, šiemet vasarą Jungtinėje Karalystėje, Bostone, nužudyta 9 metų mergaitė Lilija V.

Teismo trijų teisėjų kolegija savo verdiktą skelbs po savaitės, gruodžio 12 dieną.

Generalinės prokuratūros prokuroras Arvydas Kuzminskas prašo atmesti nuteistosios skundą ir palikti birželį priimtą Šiaulių apygardos teismo nuosprendį.

Tuo metu kaltinamosios gynėjas Tomas Vildžiūnas mano, kad yra visi pagrindai panaikinti pirmos instancijos teismo nuosprendį ir kaltinamąją išteisinti.

Moteris pirmos instancijos teismo nuosprendžiu pripažinta kalta per dukters vestuvių pokylį pasikėsinusi nužudyti žmones sukeliant gaisrą.

Tarp galimų aukų buvo ir jos anūkė, šiemet vasarą Jungtinėje Karalystėje, Bostone, nužudyta 9 metų mergaitė Lilija V. Šios šalies pareigūnai dėl mažametės nužudymo sulaikė 22 metų lietuvį Deividą Skebą.

I.P. taip pat priteista sumokėti 13 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Bylos duomenimis, I.P. nusikaltimą įvykdė 2019-ųjų rugsėjo 21-osios naktį vienoje sodyboje Telšių rajone, kur vyko vestuvių pokylis.

Kaip nurodoma bylos medžiagoje, būdama apsvaigusi nuo alkoholio (daugiau nei 1,5 promilės), žinodama, kad pastato antrajame aukšte miega žmonės, tarp kurių buvo jos šeimos narių, mažamečių vaikų, ji tyčia sukėlė gaisrą.

Nuteistosios duktė ir žentas liudijo Šiaulių apygardos teisme. Jauna moteris pabrėžė nenorėjusi, kad jos vestuvėse dalyvautų tėvai, nes žinojo, kad alkoholį pavartojusi jos motina gali elgtis neadekvačiai. Tačiau sutuoktinis ją įkalbėjęs, jog tokioje šventėje tėvai turi dalyvauti.

Moteris pasakojo, kad vestuvių dieną svečiai buvo nusiteikę šventiškai, žaidė įvairius žaidimus, alkoholis, anot jos, vartotas saikingai, kai kurie vestuvių pokylio dalyviai stipriųjų gėrimų iš viso nevartoję. Duktė pabrėžė, kad alkoholiniai gėrimai laikyti šaldytuve, motina, anot jos, tą alkoholį ir vartojusi.

Nukentėjusioji teigė, kad antrą vestuvių dieną motina pradėjusi elgtis agresyviai, ją tekę tramdyti nukentėjusiosios tėvui.

Dukters liudijimu, jai atmintyje įstrigę motinos tą akimirką ištarti žodžiai: „Džiaukitės, kad neturiu benzino.“

Moteris pasakojo, jog svečiai miegoti nuėję apie 3 valandą nakties, maždaug po poros valandų, kai visi jau miegojo, ji pajutusi aitrų dūmų kvapą. Moteris visus ėmėsi žadinti, vieni gelbėjo mažamečius vaikus, kiti puolė gesinti liepsną.

Kaip teigė nukentėjusioji, išpuolusi į lauką, ji pamatė ant sūpynių sėdinčią motiną su šypsena veide. Dukters liudijimu, jai atmintyje įstrigę motinos tą akimirką ištarti žodžiai: „Džiaukitės, kad neturiu benzino.“

Bylos duomenimis, nusikaltimo naktį kaltinamoji tyčia ant dujų viryklės sudėjo kartono dėžę su stiklo indais, įvairias plastiko atliekas, atsuko dujų čiaupus ir šiuos degius daiktus padegė, taip tyčia sukeldama gaisrą pirmajame namo aukšte esančioje virtuvėje.

Kaip nurodoma bylos kaltinamajame akte, I. P. savo nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jos valios nepriklausančių priežasčių – nukentėjusieji pabudo, likvidavo gaisro židinį ir taip išsigelbėjo.

Ekspertai yra konstatavę, kad nusikalstamos veikos padarymo metu kaunietė suprato savo veiksmų esmę ir galėjo juos valdyti – buvo pakaltinama.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min