TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismui perduota „mailiaus“ byla, už pasisavintus 10 mln. litų įtariamiesiems gresia 8-eri metai

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra baigė ir perdavė teismui vadinamąją mailiaus bylą.

Kaltinimai dėl įvykdytų keliasdešimties nusikalstamų veikų pateikti devyniems fiziniams asmenims. Vienas asmuo, padėjęs atskleisti organizuotos grupės narių padarytas nusikalstamas veikas, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Baigtame tyrime išaiškinta, kad organizuotai grupei vadovavo Lietuvoje ir užsienyje veikiančių baldais prekiaujančių įmonių savininkas Egidijus Gesevičius. Jo organizuota nusikalstama grupė, prisidengusi veiklos nevykdančiomis septyniomis Lietuvos ir viena užsienio įmone, 2009–2010 metais klastodama dokumentus, steigdama fiktyvias įmones, kyšininkaudama, papirkinėdama ir skatindama piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, t.y. 10 milijonų litų Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų, skiriamų pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ veiklos sritį „Investicijos į akvakultūros įmones“.

Grupuotė pastarojo nusikaltimo nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jų valios – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM pareigūnai užkirto kelią nusikaltimo padarymui.

Kaip skelbta anksčiau, pagal priemonę „Akvakultūra“ paraiškas ES paramai gauti buvo pateikusios bendrovės „Angila“, „Žuvintas“, „Commence“, „Aniro“ ,„Accabi“, „Prontis“ ir „Brija“. Jos norėjo auginti eršketus, ungurius ir šamus. Kaip žinoma, vienas iš devynių įtariamųjų šioje byloje yra buvęs Lietuvos ambasadorius Kazachstane ir Lietuvos taupomojo banko vadovas, „Lito tėvu“ vadinamas Romualdas Visokavičius (žr. susijusius straipsnius).

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius šioje byloje figūruodavo kaip liudytojas. Specialiojo liudytojo statusu ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Kazimieras Lukauskas.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už įvykdytas nusikalstamas veikas įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min