Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už prokurorų Justo Lauciaus ir Mindaugo Dūdos šmeižtą ir įžeidimą kauniečiui Letui Palmaičiui teismas skyrė baudą

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto apylinkės teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį byloje, kurioje Letas Palmaitis nuteistas už dviejų Generalinės prokuratūros prokurorų – Mindaugo Dūdos ir Justo Lauciaus – šmeižimą bei įžeidimą. Kaltinamajam paskirta 3 MGL (390 litų) dydžio bauda.

Kaip rašoma Kauno miesto apylinkės teismo pranešime, kaltinimai L.Palmaičiui buvo pateikti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. (dėl asmens šmeižto padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą) ir 290 str. (valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas).

Teismas nustatė, kad L.Palmaitis ikiteisminio tyrimo metu tiksliai nenustatytu laiku ir aplinkybėmis, turėdamas tikslą tyčia paskleisti tikrovės neatitinkančią informaciją apie valstybės tarnautojus – Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorus Justą Laucių ir Mindaugą Dūdą – parašė straipsnį pavadinimu „Kodėl byla už nusikaltėlių „įžeidimą“ iškelta vien tik Eglei Kusaitei“, kuriame prokurorus pavadino nusikaltėliais ir Lietuvos išdavikais.

Tekste kaltinamasis taip pat teigė, kad prokuroras J.Laucius neva yra Vytauto Pociūno nužudymo juridinis bendrininkas, o Valstybės saugumo departamentas ir Generalinė prokuratūra – kriminalinės antilietuviškos organizacijos.

Turėdamas tikslą šią informaciją išplatinti, L.Palmaitis iš savo elektroninio pašto dėžutės straipsnio elektronines kopijas išsiuntė beveik 50 adresatų. Tikrovės neatitinkanti informacija taip pat buvo publikuota viename viešai prieinamame interneto tinklapyje.

Tokiu būdu L.Palmaitis tyčia paskleidė savo pareigas einančius valstybės tarnautojus šmeižiančią informaciją bei juo įžeidė, kaltindamas prokurorus padarius sunkius nusikaltimus.

L.Palmaitis teismo proceso metu savo kaltės pagal Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. nepripažino, o dėl kaltinimo pagal 290 str. nuomonės neišreiškė. Kaltinamasis nurodė neturėjęs tikslo įžeisti konkrečius asmenis.

Teismas konstatavo, kad kaltinamojo paskleista informacija apie J.Laucių ir M.Dūdą peržengė leistinos kritikos ar savo nuomonės pareiškimo ribas, pažemino nukentėjusiųjų garbę ir orumą, įžeidė valstybės tarnautojus, todėl veika atitinka visus Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. ir 290 str. numatytų nusikaltimų – šmeižimo ir įžeidimo – požymius ir buvo teisingai kvalifikuota.

3 MGL dydžio bauda L.Palmaičiui skirta atsižvelgiant į senyvą amžių, sunkią materialinę padėtį. Asmuo anksčiau neteistas, teigiamai charakterizuojamas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min