Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už prostitučių reketavimą nuteistas Edvinas Junokas jau veržiasi į laisvę

Edvinas Junokas
Vilniaus policijos nuotr. / Edvinas Junokas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Komisija ir teismas nepanoro anksčiau laiko paleisti kalintį buvusio STT vadovo Valentino Junoko sūnų Edviną.

Už ginkluotą plėšimą nuteistam buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Valentino Junoko sūnui Edvinui nepavyko anksčiau laiko išeiti į laisvę.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šią savaitę atmetė nuteisto Edvino Junoko skundą dėl Vilniaus pataisos namų komisijos nutarimo netaikyti jam lygtinio paleidimo.

2012 metais E.Junokas ir dar vienas asmuo baudžiamojoje byloje buvo nuteisti kalėti ketverius metus. Vyras nuosprendžio laukė būdamas suimtas, todėl suėmime praleistas laikas įskaitytas į nuosprendžiu paskirtą laiką. Dabar E.Junokui liko kalėti dveji metai ir beveik keturi mėnesiai.

Nepaleisti nuteistojo anksčiau laiko komisija nusprendė motyvuodama, kad lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos neužtikrintų bausmės tikslų realizavimo bei teisingumo principo įgyvendinimo, E.Junokas vėl gali nesilaikyti įstatymų ir nusikalsti.

Nutarime taip pat rašoma, kad nuteistasis pataisos namuose turėjo adaptacinių problemų, režimo reikalavimus pažeidė septynis kartus, penkis kartus buvo baustas – kelis kartus pramiegojo komandą „keltis“, nusižengė vidaus tvarkos taisyklėms, pasinaudodamas mobiliojo ryšio kortele.

Komisija taip pat atsižvelgė, kad E.Junokas nevisiškai įvykdė individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytas priemones.

Skunde teismui nuteistasis nurodė, kad komisijas nutarimas yra nepagrįstas ir neteisėtas, nutarime išdėstytos bei nepaminėtos faktinės aplinkybės prieštarauja komisijos nuomonei, jog jis nesilaikys įstatymų ir nusikals. E.Junokas aiškino, kad baustas prieš devynis mėnesius, ir po adaptacinio periodo nepadarė jokių pažeidimų. Be to, iš artimųjų atsiųstų lėšų dengė ieškinius, šiuo metu jau dirba pataisos namų siuvimo bare.

Kaltinamieji teisme pareiškė, jog net neketino apiplėšti merginos, o tik norėjo ją bei jos draugę pagąsdinti ir priversti nutraukti teikti seksualines paslaugas, prisidengiant masažo salono paslaugomis.

Jis prašė atsižvelgti, kad teistas pirmą kartą, iki bausmės atlikimo dirbo, turi potencialą dirbti atlikdamas bausmę neizoliuotas, palaiko glaudžius santykius su artimaisiais, su kuriais ketina gyventi, o tai padėtų nesunkiai ir greitai integruotis visuomenėje. Kaltę dėl padaryto nusikaltimo pripažįsta ir gailisi.

Buvusio STT vadovo sūnaus paleidimui lygtinai nepritarė ir prokuratūra. Anot jos, būdamas laisvės atėmimo vietoje E.Junokas turi polinkį pažeisti nustatytą elgesio tvarką, nepaklūsta privalomomis pataisos namų taisyklėms. Drausminės nuobaudos šiuo metu galioja, skatintas nebuvo.

Prokuratūros manymu, nuteistasis yra neatlikęs pakankamai didelės bausmės dalies, todėl įstatyme numatyti bausmės tikslai, tarp kurių yra siekis nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą, negali būti pasiekti šiuo metu taikant E.Junokui lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos.

Išklausęs šalių argumentus, Vilniaus miesto apylinkės teismas nuteistojo skundą atmetė.

„Atsižvelgiant į nuteistojo asmenybę, į tai, kad šiuo metu atlieka subendrintą bausmę už sunkaus ir apysunkio tyčinių nusikaltimų padarymą, elgesį bausmės atlikimo metu, likusios pakankamai didelės neatliktos bausmės dalį, daro išvadą, kad šiuo metu taikant lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos nebūtų užtikrinti bausmės tikslai“, – nusprendė teismas.

Bylos duomenimis, 2012 metų vasario mėnesį panaudodami šaunamąjį ginklą, E.Junokas ir Robertas Repšas Vilniuje įsibrovė į butą. Naudodami psichologinį smurtą, įsibrovėliai pagrobė du mobiliuosius telefonus, dvi sim korteles, du kompiuterius, grynųjų pinigų 2500 litų.

Kaltinamieji teisme pareiškė, jog net neketino apiplėšti merginos, o tik norėjo ją bei jos draugę pagąsdinti ir priversti nutraukti teikti seksualines paslaugas, prisidengiant masažo salono paslaugomis. Esą į E.Junoko vadovaujamą teisinių paslaugų bendrovę kreipėsi vienas Lenkijos pilietis, norėjęs Lietuvoje atidaryti klasikinio masažo salonų tinklą.

Teisinių paslaugų bendrovei, kuri užsiima nekilnojamojo turto paieška ir asmens duomenų apsauga, vadovavęs E.Junokas teisme pasakojo, kad vieną dieną sulaukė Lenkijos piliečio skambučio – jis prašė susitikti dėl konsultacijos. Per susitikimą restorane Lenkijos pilietis pasakojo, kad merginos verčiasi prostitucija ir parodė jų nuotraukas.

„Klientas sakė, kad nori dalį savo verslo perkelti į Vilnių, tačiau jo verslui trukdys L.Giros gatvėje nuomojamame bute gyvenančios dvi merginos, nes jos verčiasi nelegalia veikla – prisidengdamos masažu teikia prostitucijos paslaugas“, – teismui aiškino buvusio STT vadovo sūnus.

E.Junokas Lenkijos piliečio vardo ir pavardės įvardyti nepanoro. Jo pasakojimu, šis užsienietis Lietuvoje ketino atidaryti klasikinio masažo salonų tinklą. Už pagalbą likviduojant nelegalius masažo salonus kaimyninės valstybės verslininkas, pasak E.Junoko, pažadėjo sumokėti 7 tūkst. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min